Usuwanie makijażu permanentnego – co musisz o nim wiedzieć?

758
0
Share:

Makijaż permanentny nie zawsze wychodzi idealnie. W przypadku niepowodzenia rozważ laserowe usuwanie makijażu permanentnego.

Usuwanie makijażu permanentnego – co musisz o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Ma on też tendencje do nieestetycznego blaknięcia po upływie pewnego czasu. Na szczęście istnieje skuteczna metoda usuwania makijażu permanentnego, z której skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Jest nią zabieg laserem pikosekundowym.

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego to zabieg wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista kieruje wiązkę lasera w miejsce, w którym znajduje się barwnik makijażu, a następnie wykonuje serię „strzałów” laserowych. Wiązka światła, wchodząc w kontakt z pigmentem, zamienia się w energię kinetyczną. Krótkie impulsy laserowe skutecznie rozbijają cząsteczki barwnika, znajdujące się w skórze. Wytrącone fragmenty pigmentu wchłaniane są przez układ limfatyczny i usuwane z organizmu.

Proces gojenia po usuwaniu makijażu permanentnego wiąże się często z lekką opuchlizną, łuszczeniem się naskórka, a nawet występowaniem pęcherzy. Ważne jest, aby nie zrywać strupków i nie przebijać pęcherzy, ponieważ grozi to powstaniem blizn. Ewentualne podrażnienia możesz łagodzić za pomocą okładu z lodem i kremów wskazanych przez lekarza.

Dlaczego laser pikosekundowy jest lepszy od innych laserów?

Nowoczesne lasery pikosekundowe dostępne jako metoda usuwania makijażu permanentnego m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, są minimalnie inwazyjne dla skóry i posiadają skuteczne systemy chłodzenia, dzięki czemu zabiegi z ich użyciem są komfortowe dla pacjenta. Laser pikosekundowy wykorzystuje technologię ultrakrótkiego impulsu, dzięki czemu rozbija cząsteczki makijażu permanentnego dosłownie na pył. Dzięki temu organizm jest w stanie efektywnie pozbyć się drobinek barwnika za pośrednictwem układu limfatycznego.

Laser pikosekundowy pozwala na usunięcie całości pigmentu, znajdującego się w skórze, niezależnie od jego koloru czy głębokości usytuowania. W przeciwieństwie do innych laserów do usuwania makijażu permanentnego znakomicie radzi sobie w usuwaniu najtrudniejszych kolorów makijażu, w tym żółtego i czerwonego. Technologia pikosekundowa wykazuje wysoką skuteczność zarówno w usuwaniu makijażu permanentnego brwi, jak i pigmentacji ust. Przy pomocy tego innowacyjnego urządzenia można też z powodzeniem zlikwidować górne i dolne kreski na powiekach.

Jak długo trwa usuwanie makijażu permanentnego?

Podczas zabiegu laser rozpoczyna neutralizację barwnika, która może trwać nawet przez kilka tygodni. Dlatego usuwanie makijażu permanentnego odbywa się zawsze w kilku sesjach, a przy każdym zabiegu cząsteczki są dalej rozbijane, dzięki czemu tatuaż kosmetyczny staje się mniej widoczny, aż w końcu całkiem znika.

Liczba sesji potrzebnych do uzyskania satysfakcjonujących efektów zależy od takich czynników, jak: stopień nasycenia makijażu permanentnego, wiek makijażu permanentnego (czy jest już wyblakły, czy nie?), indywidualne cechy skóry i organizmu. Zazwyczaj potrzebnych jest od 2 do 10 sesji. Po każdej sesji laserowej Twoja skóra musi się zagoić, dlatego kolejny zabieg odbywa się dopiero 6-8 tygodni później. Jeśli makijaż został wykonany przez niedoświadczoną linergistkę, pigment może znajdować się zbyt głęboko, co utrudnia jego usunięcie i wymaga większej liczby zabiegów laserowych. W najtrudniejszych przypadkach usuwanie makijażu permanentnego może potrwać nawet rok.

Więcej na temat laserowego usuwania makijażu permanentnego dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Share: