Niepozorne, bardzo zdrowe jedzenie

2028
0
Share:

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się tak zwane „super foods”, czyli bardzo zdrowe produkty, zawierające wiele witamin i cennych mikroelementów. Jagody goji czy olej kokosowy to jednak dość drogie i egzotyczne produkty. Podczas gdy zachwycamy się „super jedzeniem”, nie sięgamy po proste, tanie, dostępne i również bardzo zdrowe produkty.

Chrzan

Chrzan tarty to popularna potrawa wielkanocna. Zwykle jemy go jako dodatek do białej kiełbasy. O ile zdrowotne właściwości tej drugiej są raczej kwestią dyskusyjną, chrzan jest naprawdę bardzo zdrową rośliną.
Przede wszystkim ma działanie bakteriobójcze. Z powodzeniem można go zatem stosować jako naturalny lek podczas infekcji. Zawiera też bardzo dużo witaminy C, która wzmacnia odporność organizmu.
Jedną z jego właściwości jest to, że jest bardzo ostry. Jak można sobie z tym poradzić? Przygotowując chrzan tarty ze śmietaną, złagodzimy jego ostry smak, a danie będzie przyjemnie kremowe.

Buraki czerwone

Bardzo częstą chorobą w naszych czasach jest nadciśnienie. Wiele osób, szczególnie starszych, musi przyjmować leki, które obniżają ciśnienie krwi.
Tymczasem, podobne działanie mają także czerwone buraki. Jedząc je, można obniżyć zbyt wysokie ciśnienie. Zawierają azotany, które rozszerzają naczynia krwionośne i pozwalają na swobodniejszy przepływ krwi.

Truskawki

Polskie truskawki są dostępne dość krótko, więc dobrze jest intensywnie korzystać z sezonu na te owoce. Oprócz tego, że są pyszne, mają także pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Truskawki mogą bowiem chronić przed cukrzycą i chorobami serca. Obniżają także ciśnienie krwi.
Pewne badania wskazują także na to, że mogą chronić skórę przed promieniowaniem UV, nie są to jednak dane potwierdzone powtórnymi badaniami.

Suszone śliwki

Przysmak, który dodajemy do bigosu czy ciast zaleca się jeść przede wszystkim kobietom po okresie menopauzy.
Zbadano bowiem panie, które miały już przekwitanie za sobą i dowiedziono, że spożywanie suszonych śliwek może zapobiegać w tej grupie osteoporozie. Prawdopodobnie tłumią one proces resorpcji kości.

Natka pietruszki

Natkę powinniśmy dodawać właściwie do wszystkiego – sałatek, kanapek, koktajli.
Jest bardzo cennym źródłem witaminy C. Świetnie wpływa także na kondycję włosów, skóry i paznokci.
Jak widać, nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć bardzo wartościowe produkty, które świetnie wpłyną na nasze zdrowie i urodę. Niektóre z nich można hodować w przydomowym ogródku. Inne znajdziemy na każdy targu. Są dostępne, tanie i sprawdzone, dlatego warto po nie sięgać.
Chrzan tarty znaleźć można w ofercie firmy Vitapol

Share:
lpo.pl netaski.pl tssoundscape.com