Pakowanie prezentów dla bliskich – jakie metody wybrać?

1772
0
Share:

Zbliżający się grudzień jest najlepszym momentem na to, aby zacząć rozglądać się za prezentami gwiazdkowymi dla naszych bliskich. Im bardziej będziemy odkładali to zajęcie, tym większa szansa, że utkniemy w długich kolejkach lub też że zamówiony przez nas prezent nie dotrze na czas. Warto pomyśleć o tym wcześniej!
Kiedy już prezenty trafią w nasze ręce musimy zastanowić się nad eleganckim opakowaniem. Opcji jest wiele – możemy zrobić to samodzielnie lub też zlecić to zadanie osobom w punktach pakowania prezentów. Znajdziemy je głównie w dużych galeriach handlowych.

Jeśli chcemy paskować samodzielnie…

Samodzielne pakowanie prezentów z pewnością przyniesie nam wiele radości – musimy tylko uzbroić się w odpowiednie elementy dekoracyjne i cierpliwość! Podstawą jest skompletowanie kolorowych papierów, wstążek, ale również wszelkich drobiazgów, które mogą posłużyć nam za dekorację. Mogę być to suszone kwiaty, gałązki świerka, szyszki, ale również pałki cynamonu, ususzone plasterki cytryny, kiwi, pomarańczy. Warto mieć również pod ręką zasuszony mech, rafię. Wszystko to z pewnością przyda się podczas dekorowania prezentu. Aby każdy element trwale trzymał się papieru warto zakupić również pistolet na gorący klej – dzięki niemu konstrukcja będzie niezwykle trwała.
Dobrym rozwiązaniem okaże się także wykorzystanie torebek papierowych. Znajdziemy je w sklepach papierniczych, u producentów, w kwiaciarniach, w supermarketach. Warto szukać tych dedykowanych na święta. Torebki dostępne są w różnorodnych rozmiarach, idealnych do pakowania małych drobiazgów i dużych prezentów. Producenci dbają o to, aby torebki były wytrzymałe – w tym celu stosują wzmocnienia dna torebki, co wpływa również na jej elegancki kształt. Torebki posiadają także wygodne uchwyty.

Share:
kst.org ec-group.com.pl iedz-sie.com.pl