Nie tylko piersi – co jeszcze można modelować preparatem Aquafilling Bodyline?

2776
0
Share:

Jeszcze do niedawna pacjentki poddające się zabiegom modelowania ciała musiały liczyć się z bólem, długim okresem rekonwalescencji oraz bliznami. Naturę poprawiano za pomocą skalpela. Dzisiaj operacje chirurgiczne nadal mają swoich zwolenników, jednak rośnie im spora konkurencja w postaci małoinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jedną z takich właśnie procedur jest modelowanie ciała preparatem Aquafilling Bodyline.
Zabiegi modelowania ciała cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie wszystkie partie ciała jesteśmy w stanie wyrzeźbić konwencjonalnymi metodami, a konieczność wyciskania z siebie siódmych potów na siłowni czy stosowania drakońskich diet odchudzających nie przekonuje wielu pań. Nawet jeśli uda nam się zrzucić zbędne kilogramy stosując odpowiednią dietę i gimnastykę, wygląd niektórych części ciała wciąż pozostaje daleki od ideału. Zwolenników innowacyjnych metod konturowania ciała w gabinetach medycyny estetycznej przekonuje fakt niskiej inwazyjności zabiegu oraz brak konieczności wykonywania nacięć w obrębie skóry.

Aquafilling Bodyline – co to takiego?

Aquafilling Bodyline to preparat wypełniający, składający się w 98 proc. z soli fizjologicznej i w 2 proc. z wody żel hydrofilowy, którego właściwości wiążące wodę i zwiększające objętość sprawiają, że preparat utrzymuje się w ciele nawet przez 5 lat (więcej o Aquafilling Bodyline www.tourmedica.pl/informacje/preparat-aquafilling-bodyline-co-to-takiego). W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, żel nie ulega wchłonięciu przez organizm, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się długotrwałymi efektami.
Przez pacjentów gabinetów medycyny estetycznej Aquafiliing Bodyline dość jednoznacznie kojarzony jest z zabiegami powiększania piersi. I słusznie, co podkreśla w rozmowie z portalem echodnia.eu dr Paweł Pióro, właściciel jednej z kieleckich klinik medycyny estetycznej: „Piersi jednorazowo powiększone są o jeden-dwa rozmiary, a płyn, który je wypełnia, jest zupełnie niewyczuwalny w dotyku, nie do odróżnienia od tkanki tłuszczowej”. Jednak piersi to nie jedyne, co można wymodelować żelem Aquafilling Bodyline.

Zastosowanie preparatu Aquafilling Bodyline

Producent rekomenduje żel Aquafilling Bodyline jako doskonały wypełniacz piersi, stosowany do zwiększenia objętości oraz poprawy kształtu biustu, jednak preparat znajduje znacznie szersze zastosowanie w chirurgii estetycznej. Bardzo popularne wśród pacjentek są zabiegi korekcji kształtu i wielkości pośladków. Aquafilling Bodyline pozwala podkreślić naturalne krągłości pośladków, a także wypełnić płaską pupę. Ponadto żel nadaje się do leczenie defektów pośladków, będących efektem np. przebytych operacji. Lekarze polecają zabieg również pacjentom z wrodzonymi dysproporcjami oraz asymetrią pośladków.
Powiększanie piersi i modelowanie pośladków to zdecydowanie najpopularniejsze zabiegi wykonywane za pomocą preparatu Aquafilling Bodyline. O wiele rzadziej stosuje się żel do profilowania ramion czy łydek. Ponadto preparat jest odpowiedni do wypełniania blizn, bruzd i ubytków tkanek, powstałych np. w wyniku zabiegu liposukcji.
Zaletą żelu Aquafilling Bodyline jest z pewnością niska inwazyjność całej procedury. „Pacjentka sama przychodzi do gabinetu i sama z niego wychodzi. Nie muszę ograniczać jej działań po zabiegu” – wyjaśnia dr Pióro. Efekty są widoczne już po pierwszej interwencji, niemal natychmiast po zabiegu, a utrzymują się co najmniej przez 5 lat.
Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, skórę znieczula się w miejscu wkłucia, a sam preparat również zawiera składniki uśmierzające ból. Czas trwania zabiegu zależy od miejsca, jakie pragniemy wymodelować. Przykładowo zabieg powiększania piersi trwa około 1,5 godziny.
Preparat wprowadza się za pomocą cienkiej kaniuli, dzięki czemu po zabiegu nie pozostają rozległe rany. Po podaniu preparatu lekarz w pożądany sposób modeluje daną partię ciała, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Do codziennej aktywności pacjent może powrócić już następnego dnia po zabiegu. Preparat zapewnia bardzo naturalnie wyglądające rezultaty.

Share: