Kupujemy meble przez internet – o czym pamiętać?

1691
0
Share:

Kupowanie przez internet zdobywa coraz więcej zwolenników. Podkreślają oni, że te same towary można zakupić bez wychodzenia z domu, znacznie taniej i z dostawą pod same drzwi. Czy faktycznie zakupy przez internet wypierają klasyczną formę kupowania w sklepach stacjonarnych?

Bez wychodzenia z domu!

Olbrzymia ilość sklepów internetowych w sieci sprawia, że dzisiaj praktycznie wszystko możemy kupić on-line. W sieci kupimy jedzenie, ubrania, sprzęt elektroniczny, również meble. Szczególnie te ostatnie stanowią coraz większy przedmiot zainteresowania. Dzięki praktycznie nieograniczonej powierzchni stron internetowych możliwe jest przedstawienie danych mebli we wszystkich wariantach, co znacznie ułatwia wybór. Producenci tacy jak notodo.pl dbają także o dokładną specyfikację swoich produktów. Jeśli chcemy kupić większa ilość produktów do domu ciekawy asortyment zaoferuje nam sklep notodo.pl, w którym znajdziemy nie tylko meble, ale liczne dodatki do domu, zabawki, akcesoria do sypialni, łazienek, przedpokojów.

Czy obowiązuje nas reklamacja?

Zakupy internetowe, tak samo jak w przypadku zakupów w klasycznych sklepach, mogą być reklamowane czy też zwracane bez podania konkretnej przyczyny. W pierwszym przypadku musimy pamiętać, że podstawą do reklamacji wadliwego produktu jest paragon. Jeśli jednak produkt nie spełnia naszych oczekiwań możemy po prostu oddać go bez podawania przyczyny w okresie 14-30 dni. Oddając taki produkt musimy pamiętać, aby nie nosił on śladów użytkowania.

Share: