Kiedy przeszłość spotyka się z przyszłością we wnętrzu

1653
0
Share:

Estetyka XXI wieku podkreśla związek przeszłości z przyszłością. Owszem, lubi też totalnie futurystyczne projekty (malarskie, architektoniczne, rzeźbiarskie, wnętrzarskie, modowe), ale nie tylko. W przestrzeni sztuki, również tej użytkowej, pojawia się wiele przedmiotów, które łączą nowoczesny design z odwołaniem do stylów z historii sztuki.

Dawne style w nowej odsłonie

Piękno to wartość, która wynika z doskonałego połączenia formy, materiału i koloru. Sofy, komody, krzesła tapicerowane, stoły, fotele – muszą mieć w sobie to coś wręcz nieuchwytnego, żebyśmy określili je jako piękne. Jak zbudować taką jakość?
Odpowiedzi na to pytanie udziela notodo, salon proponujący meble budzące autentyczny zachwyt: notodo.pl Jedną z idei estetycznych, która przewija się w ich projektach i przedmiotach, jest fantastyczne zestawienie przeszłości z przyszłością.

Sofy łączące przeszłość z przyszłością

Przepiękne sofy salonowe, inspirowane barokiem – to propozycja notodo, która przenosi nas do czasów wytwornych przyjęć w pałacowym stylu. To wzór i wyobrażenie wpisane w przedmiot, który zachowuje jednocześnie nowoczesny design. Przykładem takiego zestawienia może być wytworna sofa Gondola Happy Barok, elegancka sofa Florence z pikowanym oparciem, stylowa sofa Marie, sofa Josephine.

Dodatki, które odsyłają do dawnych stylów

Barokowy styl we wnętrzu podkreślą także lub zacytują także dodatki. Ekskluzywne przedmioty, jakby zabrane z książęcego pałacu. Na przykład wielkie lustro w złoconej, ozdobnej ramie czy zestaw porcelany.
Inspirować może nas wiele dawnych stylów. Ostatnio na nowo odkrywamy secesję. Najprościej odwołać się do niej poprzez witraże, także te zdobiące wnętrza. Ciekawym pomysłem będą też na przykład metalowe poręcze przy schodach wewnętrznych, naśladujące wijące się rośliny.

Share: