Czy krzesło ma wpływ na nasze zdrowie?

1780
0
Share:

Coraz więcej mówi się o tym, jak codzienne obowiązki wpływają na nasze zdrowie. Wiele uwagi poświęca się osobom pracującym każdego dnia przy komputerze, przy biurku. Osoby takie wymuszają konkretną postawę ciała, wiercą się. Pomimo zalecenia robienia krótkich przerw w pracy i rozprostowania kości – niewielu z pracowników biur tak robi. Jakie mogą być tego konsekwencje? Jak zapobiec problemem zdrowotnym pracowników biurowych? Prezentujemy kilka wskazówek!

Problemy z kręgosłupem i stawami

Najczęstszym problemem, na który skarżą się pracownicy biurowi, jest ból kręgosłupa, szczególnie w okolicach lędźwiowych. Ze względu na zastyganie na długo w jednej pozycji lub tez przybieranie pozycji niefizjologicznych nasz kręgosłup narażony jest na przeciążenia. To samo dotyczy mięśni go okalających. Efektem po kilku miesiącach pracy tego typu możemy zacząć odczuć dolegliwości bólowe w krzyżu oraz w odcinku lędźwiowym. Warto dodać, że wszelkie uszkodzenia tego obrębu przenoszą ból na okoliczne stawy. Rozwiązaniem problemu może okazać się rehabilitacja, zmiana pracy lub też regularne czynienie przerw podczas pracy. Niezwykle ważne jest też dobranie odpowiedniego fotela! Ciekawe fotele biurowe znaleźć można na stronie krzesloteka.pl.

Wybierz fotel dopasowany do Twoich potrzeb!

Wysokiej jakości krzesło biurowe nie tylko poprawi komfort naszej pracy – wpłynie także pozytywnie na nasze zdrowie. Kluczem jest odpowiednia konstrukcja takiego fotela oraz jego profilowanie. Konstrukcje foteli biurowych tworzone są zazwyczaj z wysokiej jakości materiałów, np. wzmocnionego aluminium. Dzięki zastosowaniu lekkich metali konstrukcja pozostaje lekka i jednocześnie odporna na uszkodzenia. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest profilowanie siedziska i oparcia. Wiele oparć posiada dodatkowe wypustki masujące, dzięki czemu dodatkowo wspierają kręgosłup.

Share:
lun.pl bardirovka.com https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/