Ogrodowe inspiracje z całego świata

2141
0
Share:

W dzisiejszych czasach okno na świat jest otwarte bardzo szeroko. Wyglądając przez nie, widzimy nie tylko nasz ukochany ogród, ale wręcz cały świat. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby odbyć wirtualną wycieczkę do dowolnego zakątka na Ziemi. Żeby zobaczyć, jak różnie wyglądają ogrody. Współczesne inspiracje ogrodowe pochodzą z całego świata.

Ogrody w globalnej wiosce

Przecież żyjemy w globalnej wiosce i mamy możliwość korzystania z rozmaitych wzorów kulturowych. Także w zakresie estetyki, w tym estetyki ogrodu. Stąd w nowoczesnych ogrodach przewijają się inspiracje pochodzące z różnych regionów. Także tych najbardziej egzotycznych.

Inspiracje skandynawskie

Styl bycia i wzornictwo surowej Północy w ostatnim czasie ma wielki zasięg oddziaływania. Widać to w nowoczesnych wnętrzach na całym świecie, a także  w ogrodach, które bardzo często stanowią przykład inspiracji w duchu skandynawskim. Stawiają wówczas na prostotę, na pewien rys rustykalny, na naturalny kamień i oczywiście drewno. Prostotę skandynawskiego stylu podkreślą w ogrodzie na przykład stoły z drewna teakowego, które znajdziemy na stronie gardenspace.pl obok wielu innych ciekawych mebli, utrzymanych w różnych konwencjach. Odkryjemy tutaj także klimatyczne paleniska gazowe, które pozwolą odtworzyć w kilka chwil atmosferę ogniska i spotkań przy ogniu, które także przenoszą nas w wyobraźni do skandynawskiej przestrzeni.

Inspiracje prowansalskie

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie stylizacje wnętrzarskie oraz ogrodowe nawiązujące do romantyzmu w wydaniu prowansalskim. Podstawę takiej aranżacji stanowią białe meble. W przypadku przestrzeni ogrodowej najlepiej wybrać białe meble technorattanowe. Stylowe, wyrafinowane, designerskie, a przy tym rozkosznie komfortowe. Można zestawić je z lawendowymi rekwizytami dekoracyjnymi, które podkreślą prowansalski charakter stylizacji tarasu, werandy czy altany.

Share: