A może żywopłot?

2182
0
Share:

Gdy myślimy o ogrodzeniu działki, najczęściej przed oczami maluje się nam wizja płotu. Alternatywą dla tradycyjnego ogrodzenia jest jednak żywopłot. Czy jego założenie i pielęgnacja sprawia wiele kłopotu?
Żywopłot nie zawsze musi wyznaczać granice działki. Zdarza się, że na takie rozwiązanie decydują się osoby, które zainwestowały także w tradycyjny płot. Dlaczego? Ogrodu od strony ruchliwej ulicy z pewnością nie będzie można użytkować zgodnie z własnymi pomysłami z obawy przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Zastosowanie żywopłotu w takiej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem. Będzie on chronił nie tylko przed obcymi, lecz także hałasem dobiegającym z ulicy.

Żywopłot – musisz wybrać rośliny

Zanim żywopłot zacznie cię chronić przed wzrokiem przechodniów czy hałasem, konieczne jest jego założenie. Nie chcesz poświęcać wiele czasu na jego pielęgnację? Konieczne zatem będzie wybranie takich roślin, których pielęgnacja nie będzie sprawiała większego problemu. Przykładem jest ligustr pospolity. To roślina, która nie wymaga szczególnej pielęgnacji (wystarczy ją regularnie przycinać), a dodatkowo dobrze znosi niskie temperatury.
Jeżeli nie chcesz liściastego żywopłotu, możesz zdecydować się np. na roślinę iglastą o nazwie żywotnik zachodni. W zależności od wybranej odmiany, przycinając ją możesz stworzyć fantazyjne kształty, które ożywią twój ogród.
Ciekawostki dotyczące roślin ogrodowych znajdziecie również na Dom.pl/rosliny-do-domu-i-ogrodu

Poradź się specjalistów

Dbanie o żywopłot nie jest większym problemem. Jego założenie jednak może być kłopotliwe. Jeżeli nie chcesz popełnić błędów, które mogą sprawić, że naturalny płot nie będzie się prezentował nienagannie, to najlepiej zrobisz, stawiając na współpracę ze specjalistami.
Na rynku działa wiele firm zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów. Wybierając jedną z nich, możesz być pewien, że uzyskasz dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz. Dodatkowo z pewnością otrzymasz wiele cennych wskazówek, które przydadzą się podczas pielęgnacji żywopłotu.

Share:
o.pl denogrody.pl https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/