Ogród dla duszy i ciała

1836
0
Share:

Najpiękniejsze i najbardziej pożądane przestrzenie to te, które pozwalają nam na bycie sobą i dają uczucie zupełnej regeneracji. To miejsca, w których wypoczywamy kompleksowo, gdzie niczego nie musimy udawać, robiąc to, co najbardziej lubimy. Gdzie odpoczynek ogarnia całego człowieka, jego duszę i ciało. Nie jest fragmentaryczny, ale przynosi ukojenie, uspokojenie, wyciszenie obejmujące wszystkie zakamarki duszy.

Stwórzmy takie cudowne miejsce tuż za progiem

Jeśli tylko mamy taką możliwość, to stwórzmy takie czarowne miejsce tuż za progiem własnego domu albo nieco dalej – w jakimś zakątku ogrodu, oderwanym trochę od szarej rzeczywistości. Dla osób ceniących spokój i ciekawą lekturę – na przykład ogrodowa czytelnia okaże się rewelacyjnym pomysłem na spędzenie każdej wolnej chwili. Nie tylko latem, ale też wczesną wiosną i późną jesienią można przecież oddawać się przyjemności czytania na zewnątrz.

Co nam się przyda w ogrodzie?

Na pewno przydadzą się meble ogrodowe Oltre, na których ułożymy się wygodnie. Fotel czy sofę doskonale uzupełni wygodna leżanka, którą możemy wykorzystać właśnie w naszej ogrodowej czytelni. Połączymy wówczas rewelacyjnie wypoczynek fizyczny z atrakcyjnym spędzaniem wolnego czasu z książką, w otoczeniu kojącej zieleni. Na taki luksus możemy sobie pozwolić nie tylko podczas wakacji, ale niemal każdego dnia.

Kiedy zrobi się chłodniej

A kiedy przeminą w pełni słoneczne dni i zmieni się pogoda, wcale nie musimy zamykać się w domu. Wystarczy grubszy pled i filiżanka gorącej herbaty, żeby cieszyć się pięknem jesiennego świata. Przydatne okażą się też praktyczne i łatwe w obsłudze ogrodowe promienniki podczerwieni. Zaraz po włączeniu dadzą przyjemne ciepło, rozgrzeją nas i poprawią nastrój.

Share: