Dom z dala od miasta – jakie są jego zalety?

3078
0
Share:

Niewielki dom z dala od miasta to marzenie wielu z nas – to uosobienie spokoju, możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Współcześnie dom na wsi to również możliwość oddychania znacznie czystszym powietrzem – o znacząco przekroczonych normach spalin w granicach miasta mówi się obecnie coraz więcej. Dom poza miastem to także szansa na powiększenie rodziny i jednocześnie życie w komforcie – przestronnych wnętrzach urządzonych zgodnie z naszym pomysłem.

Wybór miejsca

Podstawą jest wybór odpowiedniego miejsca – w Polsce nie brakuje urokliwych miejscowości, gdzie znajdzie się ziemia do kupienia w dobrej cenie. Warto pamiętać o tym, aby miejscowość posiadała wszystko, czego potrzebujemy. Jeśli jednak nie przeszkadza nam dojeżdżanie do pracy czy do szkoły możemy też zastanowić się nad działką z dala od zabudowań. Działka powinna być sprawdzona przez geodetę i dokładnie wymierzona – dzięki temu uda się nam ustawić jej granice i odpowiednio rozplanować budowę domu i stworzenie ogrodu.

Projekt domu DNC3, autor: pracownia Dom na czasie

Projekt domu DNC3, autor: pracownia Dom na czasie


Podczas prac przy budowie domu możemy również zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami dla ekologicznych budowli. Jeśli zdecydujemy się na dom poza miastem musimy pamiętać, że nierzadko trafimy na nieuzbrojony teren. W takich sytuacjach konieczne będzie zatroszczenie się o przydomową oczyszczalnię ścieków.
Dobrym rozwiązaniem okażą się także panele słoneczne, które umieścimy na dachu – będą one odzyskiwać energię słoneczną i przetwarzać ją na ciepło dla naszego domu.

Projekt domu

Aby nasz dom spełniał nasze oczekiwania konieczny jest dokładny projekt. W Polsce zazwyczaj korzystamy z pomocy doświadczonych architektów, którzy od zera tworzą wzory domów, biorąc pod uwagę nasze uwagi i życzenia. Ten rodzaj projektowania jest jednak drogi, co znacząco może odbić się na naszej kieszeni. Musimy także pamiętać, że czas projektowania może trwać nawet do kilku tygodni – to długo!
Alternatywą są gotowe projekty domów – są one oferowane przez topowe firmy architektoniczne. Każda z nich posiada ich kilka lub kilkanaście, dzięki czemu znacznie lepiej mogą one zaspokoić oczekiwania szerszej grupy klientów. Wśród licznych projektów znajdziemy te dedykowane małym działkom oraz skrawkom ziemi o nietypowych kształtach. Klienci mogą wybierać pomiędzy domami parterowymi, z poddasze użytkowym, z piętrem oraz z garażem lub klasycznym podjazdem. Projekty gotowe są od ręki, co znacznie skraca czas budowy. W porównaniu z projektami tworzonymi od zera są one również znacznie tańsze!

Share:
et.com.pl https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ ardenmeble.pl