Bukowina Tatrzańska – nie tylko dla aktywnych

2326
0
Share:

Bukowina Tatrzańska, miasto położone na urokliwym Podhalu, kojarzone jest głównie ze względu na Termy oraz liczne stoki narciarskie. Faktycznie – nie brak tu przygotowanych stoków, wypożyczalni sprzętu, restauracji – to prawdziwy raz dla narciarzy oraz snowboardzistów. Z term co roku korzystają dziesiątki tysięcy turystów. To jednak nie jedyne atrakcje oferowane przez miasto.

Zalety Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina leży w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Zakopanego. Brak tu nachalnych reklam, wszechobecnego tłumu, naganiaczy i przekupek. Bukowina zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny charakter niewielkiego miasta, jednocześnie oferując rozbudowaną bazę noclegową i liczne atrakcje. Dojazd z Bukowiny do Zakopanego nie zajmuje wiele czasu – dzięki temu możemy zwiedzić zimową stolicę Polski w jeden dzień, bez konieczności szukania drogiego noclegu. Bukowina pełna jest restauracji, karczm, kawiarni – w każdej z nich można zjeść lokalne przysmaki. W weekendy w karczmach nierzadko spotkamy też muzyków grających na żywo.
Wiosna to dobry moment na wypoczynek w Bukowinie. Wokół miasta rozciągają się liczne wzgórza i polany, które w okresie marca i kwietnia porastają niezliczoną ilością pięknych krokusów. Spacer w takich okolicznościach z pewnością będzie niezapomniany!
Sprawdź ofertę najlepszego pensjonatu w Bukowinie – tani pensjonat Bukowina Tatrzańska.

Share: