Tropiki w środku Europy? To możliwe!

1851
0
Share:

Słowacja to piękny kraj, który ma turystom do zaoferowania bardzo wiele. Niektóre z atrakcji przez lata zyskały miano kultowych, inne – zdobywały serca odwiedzających znacznie szybciej. Tak było z Tatralandią – największym środkowoeuropejskim aquaparkiem, dostępnym dla głodnych wrażeń przez cały rok. Tatralandia nie jest przy tym położona daleko od granicy z Polską. Mieści się na peryferiach Liptowskiego Mikulasza (mniej niż 70 km od granicy).
Tatralandia jest położonym niezwykle malowniczo kompleksem. Krajobraz jest swoistą oprawą dla tego wyjątkowego miejsca – północny brzeg jeziora Liptowska Mara oraz widoczna z aquaparku panorama Zachodnich Tatr doskonale komponują się z atrakcjami oferowanymi wewnątrz parku. Oczywiście pisząc o Tatralandii warto zaznaczyć przede wszystkim, że ona zasilana wodą ze źródła termalnego. Woda mineralna jest wydobywana ze znacznej głębokości (2,5 km) i posiada liczne zdrowotne właściwości (wodę stosuje się przede wszystkim w problemach z układem oddechowym oraz ruchowym).
Imponujące są nie tylko rozmiary parku, ale też jego zróżnicowanie rozrywek, jakie oferuje. Na 16 hektarach terenu położonych jest aż 14 basenów, z czego 9 całorocznych. Można wymienić wśród nich: baseny z wodą mineralizowaną w odmiennym stopniu, odkryte, zakryte, z dodatkowymi atrakcjami a także z różną temperaturą wody. Tatralandia to miejsce, które łączy w sobie cechy parku rozrywki z właściwościami uzdrowiska termalnego. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i relaksacji w tradycyjnej formie. Ci pierwsi z pewnością zagustują w korzystaniu z ruchomych aquapontów, licznych zjeżdżalni, ściany do wspinaczki, a także rodzinnego ślizgu o długości ponad 80 metrów.
Dodatkowo słowacka Tatralandia oferuje inne rozrywki – w FunParku stworzono miasteczko na wzór Dzikiego Zachodu, z saloonem, biurem szeryfa, warsztatami rzemieślników, a także amfiteatrem, gdzie wieczorami odbywają się spektakle pirotechniczne, kaskaderskie i inne. Prócz tego można wsiąść w pociąg – Safari, zwiedzić gabinet luster, zobaczyć tradycyjny tatrzański dom, a nawet postrzelać na strzelnicy. Wizyta na Słowacji w Tatralandii to prawdziwa dzika przygoda – nie ograniczająca się tylko do wizyty w uzdrowisku termalnym.
Oczywiście słowacki kompleks oferuje także szeroki wachlarz usług gastronomicznych – nie brak tutaj restauracji, barów. Dania serwowane w Tatralandii mogą być zarówno inspirowane regionalnymi przysmakami, jak i być wariacjami na temat kuchni fusion. Pełną dowolność gwarantuje również bogate zaplecze noclegowe. Słowacki park ma w ofercie: zakwaterowanie w niedaleko położonych tematycznych wioskach (domki Holliday Village), gdzie do wyboru pozostają bungalow oraz apartamenty. Wyszczególniono nawet specjalne kwatery dla rodzin z dziećmi, a także dla miłośników natury, oraz dla wielbicieli tradycji.
Więcej

Share: