L'Alpe d'Huez – warto jechać?

1786
0
Share:

Francuskie Alpy stanowią idealny cel podróży o każdej porze roku. Zwłaszcza, że można wybierać spośród ponad 400 ośrodków narciarskich – część z nich jest położona w Alpach, a inne w takich masywach jak Pireneje czy Wogezy.Zdecydowanie najlepiej przygotowane na przyjęcie amatorów białego szaleństwa są Alpy Francuskie – w których można wyróżnić kilka najbardziej znanych (i docenianych) regionów: Trzy Doliny (Les Trois Valees z ponad 330 trasami i blisko 200 wyciągami, parkami rozrywki, trasami biegowymi, ośrodkami SPA etc.), oraz L’Alpe d’ Huez w Departamencie Isere. W obszarze Słonecznej Doliny (bo tak tłumaczy się tę nazwę) znajduje się najdłuższa trasa narciarska Francji, a zarazem Europy, mierząca aż 16 kilometrów i przecinająca m.in. lodowiec Sarenne. Przy dobrej pogodzie można dostrzec na horyzoncie majestatyczne masywy Grandes Rousses oraz Écrins oraz Grandes Rousses.
W rejonie L’Alpe d’Huez niemal zawsze można liczyć na doskonałą aurę dla narciarzy. Słoneczna Dolina ma jednak do zaoferowania o wiele więcej, jest ona bowiem jedną z najbardziej okazałych narciarskich stacji – zawdzięcza to głównie zimowym igrzyskom olimpijskim w Grenoble (w roku 1968). Na terenie L’Alpe d’Huez mieszczą się nie tylko wyśmienite stoki, tereny do jazdy na snowboardzie, do pokonywania dystansów na nartach biegowych. Do dodatkowych atrakcji można zaliczyć tereny do jazdy na łyżwach, sale do uprawiania sportów halowych (jak squash), baseny, ośrodki SPA i wellness a także snowparki.
W jednym z największych (i najlepiej zorganizowanych) ośrodków narciarskich w Europie mile widziani są nie tylko posiadający zaawansowane umiejętności narciarze. To doskonałe miejsce również dla początkujących w sferze jazdy na nartach czy snowboardzie. Trasy są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś na miarę swych możliwości. Oczywiście zimowy wypoczynek to nie tylko spędzanie czasu na stoku. Poza tym w Alpe d H’uez można skorzystać z bogatej oferty spa i wellness, potańczyć w najlepszych klubach, poczuć wakacyjną atmosferę w barach, a także zwiedzić okoliczne miejscowości (w których nie brakuje wspaniałych zabytków ani urokliwych zakątków). Warto zauważyć, iż niedaleko Słonecznej Doliny położone jest Grenoble, w którym można zwiedzić m.in. zbudowany przez pierwszych chrześcijan kościół, obecnie pełniący funkcję muzeum archeologicznego. Choć nowoczesne ośrodki narciarskie we Francji zaczęły pojawić się stosunkowo późno, bo dopiero w latach 60 ubiegłego wieku, to dzisiaj nikt chyba nie ma wątpliwości, że regiony takie jak Alpe d’Huez są prawdziwym rajem dla turystów. Doskonale rozwinięta infrastruktura narciarska, ogrom przestrzeni, piękno krajobrazów sprawiają, że w sezonie, który trwa od grudnia do kwietnia, zdarzają się miesiące, w których Alpy Francuskie przeżywają prawdziwe oblężenie (z reguły są to luty oraz marzec).
Więcej szczegółów:
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu: zerogravity.pl/wyjazdy_grupowe/SNB_SKI/SnowFeverPr

Share:
https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ zobacz https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/