Micro Bag – nowoczesna odsłona pochłaniaczy wilgoci

1886
0
Share:
Ochrona produktów przed wilgocią to obowiązek każdej formy zajmującej się produkcją artykułów wrażliwych na działanie wilgoci. Jednym z rozwiązań, które warto rozważyć, jest zastosowanie pochłaniaczy wilgoci Micro Bag.

Jak działają pochłaniacze Micro Bag?

Zamknięte w niewielkiej torebce pochłaniacze wilgoci sprawiają, że zjawisko kondensacji pary wodnej spowodowane różnicą temperatur jest zredukowane do minimum. Pochłaniacz absorbuje nadmiar wilgoci – zazwyczaj w postaci pary wodnej – z wnętrza opakowania. Z powodzeniem może być wykorzystywany także w opakowaniach zbiorczych jako dodatkowe zabezpieczenie na przykład w trakcie transportu i magazynowania.
Efektem jest ochrona produktów przed szkodliwym i niszczącym działaniem wilgoci; nie pojawia się także pleśń, a etykiety nie odklejają się i produkt trafia do klienta albo dystrybutora w niezmienionym stanie.

Branże i obszary zastosowania

Pochłaniacze Micro Bag są produktem w pełni bezpiecznym, co oznacza że mogą być stosowane praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Bardzo często znajdują zastosowanie w sektorze elektronicznym, branży spożywczej i farmaceutycznej, ale  mogą służyć także jako zabezpieczenie produktów chemicznych, optycznych i skórzanych.
Więcej informacji można znaleźć w tekście Pochłaniacze wilgoci Micro Bag.

 

Share:
zobacz https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ zobacz