Jak spędzić tanie wakacje z biurem podróży?

738
0
Share:

Wakacje z biurem podróży mają wiele zalet. Przede wszystkim niewiele formalności jest po naszej stronie – nie musimy przejmować się biletami lotniczymi, rezerwacją hotelu, transportem z lotniska do hotelu czy wyżywieniem. Wszystko mamy zazwyczaj w cenie wakacji. Jednak przeglądając ulubione kierunki wakacyjne w ofertach biur podróży, ostatnimi czasy widzimy coraz wyższe ceny. Niestety postępująca inflacja i trudności, które przeszedł cały rynek wakacyjny po pandemii koronawirusa pozostawiły po sobie widoczne ślady. Czy jest jednak szansa, by oszczędzić na wakacjach? Oczywiście, że tak! Tylko musisz wiedzieć w jaki sposób!

Po pierwsze termin!

Oczywiste jest, że ogromna większość osób planuje wakacyjne wyjazdy na okres lipcowo-sierpniowy. Po pierwsze wtedy są wakacje i ładna pogoda, po drugie tak jakoś się przyjęło, a po trzecie dzieci też mają wakacje. Pamiętaj jednak, że ceny wtedy są najwyższe (bo i zainteresowanie największe) a pogoda wcale nie jest najlepsza w tych miesiącach w wielu miejscach.

Egipt, Turcja czy Grecja to miejsca, gdzie w lipcu temperatura może przekroczyć nawet 40 stopni Celsjusza! Zaś planując wakacje w takich miejscach w okresie wrześniowym, nie dość, że można zaoszczędzić na kosztach wycieczki, to temperatury są znacznie przyjemniejsze – w granicach 30-32 stopni.

First minute, last minute – czyli jak oszczędzić na wakacjach?

O wakacjach last minute słyszał każdy. Są to świetne oferty, jednak większość z nas albo boi się planowania na ostatnią chwilę wyjazdu, albo nie może sobie na to pozwolić ze względu na bardzo sztywny termin urlopu (i jeśli w danym terminie nie będzie żadnego ciekawego „lasta” to nie spędzimy żadnych wakacji). Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na wzięcie urlopu z dnia na dzień – będzie to dla Ciebie idealna szansa na zaoszczędzenie sporej gotówki.

Jeśli nie masz takiej opcji, to nie zapominaj, że są też oferty first minute! Bardzo często kupując wycieczkę z kilkumiesięcznym (nawet 6-9 miesięcy przed wylotem) wyprzedzeniem, możesz śmiało zaoszczędzić nawet 30% ceny. Biura podróży też wolą wcześniej wyprzedać bilety na wycieczki, by na koniec nie było ryzyka pustych miejsc, które i tak są opłacone i obniżają im zyskowność wycieczek. Dlatego nie bój się planować wycieczek nawet pół roku wcześniej! Po pierwsze znajdziesz ogromną liczbę ofert, bo mało z nich będzie wyprzedanych do ostatniego miejsca, a po drugie ceny mogą okazać się atrakcyjniejsze niż miesiąc czy dwa przed wylotem, kiedy zainteresowanie jest największe.

Share:
asc.org live.pl eplus.waw.pl