Niewielkie mieszkanie – jak je urządzić?

1700
0
Share:

Nawet małe mieszkanie można urządzić ze smakiem i oryginalnie – potrzebny jest tylko pomysł i możliwość odszukania konkretnych rozwiązań w polskich sklepach.
Małe mieszkania (do 40 metrów kwadratowych) posiadają zazwyczaj salon z kuchnią, osobną łazienkę i nierzadko niewielki przedpokój, który pełni też rolę garderoby. Odpowiednie umeblowanie jest kluczowe, aby mieszkanie było komfortowe, ale jednocześnie funkcjonalne. Zły dobór mebli i dodatków sprawi, że pomieszczenia będą przepełnione, a życie w nich będzie trudne.

Wielofunkcyjne meble to podstawa!

Najważniejsze jest określenie swoich potrzeb i szukanie mebli, które mogą spełniać wiele funkcji. Najprostszym przykładem jest rozkładana kanapa, która w ciągu dnia jest wygodnym miejscem do odpoczynku, a w ciągu nocy zamienia się w łóżko! Również wybranie konkretnych szaf czy regałów pozwoli na zachowanie większej ilości wolnego miejsca. Kupując szafę zwracajmy uwagę, czy możliwe jest umieszczenie w jej wnętrzu dodatkowych pudełek, koszy – dzięki temu przechowamy znacznie więcej przedmiotów!
W kuchni warto umieścić stabilny stolik z dwoma krzesłami – będzie on służył do spożywania posiłków, ale też do codziennej pracy, czytania.
Również w łazience możemy zadbać o to, aby była ona przestronna. Pomoże w tym szafka pod umywalką, szafki i półki wiszące.

Detale!

Niewielkie mieszkanie możemy udekorować elegancko, nowocześnie – warto poszukać takich dodatków jak wieszaki na klucze, oryginalne wieszaki na kurtki, szafki na buty, ozdobne pudła i kartony, wiklinowe kosze. Również oświetlenie może okazać się ciekawym urozmaiceniem wnętrza – wystarczy wybrać lampkę o ciekawym kloszu! Chcąc nietuzinkowo rozświetlić przedpokój można zastosować lampki w formie łańcucha i umieścić je wzdłuż ściany.

Share:
zobacz lbladdersymptoms.org -escobar.com