Zestaw do regeneracji skórzanej tapicerki

1440
0
Share:

Pomimo tego, że bez większych problemów można zakupić zestaw do samodzielnej regeneracji tapicerki skórzanej w samochodzie, to warto przed zakupem dokładnie sprawdzić, czy naszą tapicerkę można zregenerować oraz w jaki sposób należy to zrobić. Co warto zatem wiedzieć o samodzielnej regeneracji tapicerki?
Stara zasada stanowi, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac oraz przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów należy zgłębić temat, aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy i nie poświęcać czasu na prace, które nie przyniosą żadnego efektu. Co prawda w przypadku samodzielnej regeneracji tapicerki skórzanej nie są wymagane żadne specjalne umiejętności, to jednak zaniedbania poczynione na etapie przygotowywania tapicerki pod położenie lakieru do tapicerki skórzanej będą skutkowały brakiem trwałości osiągniętego efektu.

W jaki sposób przygotować tapicerkę do regeneracji?

Pierwszym krokiem przed zastosowaniem lakieru do tapicerki skórzanej powinno być odpowiednie przygotowanie samej tapicerki do aplikacji lakieru do skóry samochodowej. Jak zostało to już powyżej wskazane, jeżeli nie przeprowadzimy przygotowania podłoża w należyty sposób bądź całkowicie pominiemy ten etap, to zmarnujemy nasz czas poświęcony na prace oraz pieniądze wydane na lakier do skóry. Jak przygotować zatem tapicerkę skórzaną do regeneracji? Przede wszystkim pierwszym krokiem powinno być jej oczyszczenie – począwszy od odkurzenia, a skończywszy na zastosowaniu specjalnych preparatów do czyszczenia skór samochodowych. W ten sposób pozbędziemy się wieloletniego brudu, który z pewnością zalega w porach skóry. Następnym krokiem powinno być dokładne odtłuszczenie powierzchni skóry – można użyć do tego szmatki nasączonej zwykłym acetonem.

Widoczne uszkodzenia

Jeżeli nasza skórzana tapicerka w samochodzie posiada jakiekolwiek ubytki w swojej strukturze i powierzchni, to konieczne jest ich wypełnienie przy pomocy specjalnej szpachli do skóry. Tego typu szpachla różni się od innych szpachli samochodowych tym, że zachowuje swoją elastyczność w każdych warunkach, a tym samym nie musimy się obawiać, że popęka od razu przy pierwszym użyciu odnowionego fotela.

Lakier do skóry samochodowej

Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię naszej skórzanej tapicerki, można nałożyć lakier do skóry samochodowej i oczekiwać, że efekt będzie długotrwały oraz porównywalny z ponownym obszyciem foteli przez profesjonalnego tapicera.
Lakier do skóry samochodowej kupisz naLakiery24.com

Share:
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ zobacz Industrialna konsola z półką do przedpokoju