Jaki kierunek wczasów wybrać?

2135
0
Share:

Zima to idealna pora na to, aby zaplanować letnie wojaże i wczasy wraz z rodziną czy partnerem. W topowych biurach podróży znajdziemy wiele interesujących ofert typu first minute, w znacznie niższych cenach. Jaki kierunek okaże się strzałem w dziesiątkę? Gdzie powinny udać się osoby aktywne, a gdzie te, które poszukują wypoczynku na plaży w promieniach słońca?

Gdzie na wakacje?

W Polsce olbrzymi zainteresowaniem cieszą się kierunki takie jak Chorwacja, Egipt, Tunezja, Turcja. W przypadku krajów muzułmańskich w ostatnich latach wzrosło niestety zagrożenie atakami terrorystycznymi. To powód, przez który wiele biur podróży musiało cofnąć swoje rezerwacje – klienci masowo rezygnowali z wczasów w niespokojnych regionach. Obecnie możemy wybierać nie tylko pomiędzy europejskimi kierunkami – nie zwykle popularnie stały się wyjazdy na egzotyczne wyspy. Warto zainteresować się szczególnie tymi ostatnimi – ich ceny znacząco spadły, przez co osoby pragnące poznać Seszele czy Kubę mogą w końcu spełnić swoje marzenia! Cena może być jeszcze niższa, jeśli zdecydujemy się na wyjazd np. na Dominikanę last minute.

Wczasy dla aktywnych

Osoby ceniące aktywne spędzanie czasu z pewnością powinny wybrać kierunki wyspiarskie – przebywając na egzotycznych wyspach możliwe jest nie tylko odpoczywanie na plaży, ale przede wszystkim aktywne korzystanie z bliskości wody. W krystalicznie czystych morzach możemy pływać, nurkować (z maską lub z butlą), możemy również zapisać się na rejsy katamaranami. Na plażach funkcjonuje wiele szkółek żeglarskich, nurkowych oraz wypożyczalni sprzętu.
Wybierając się na wczasy możemy również pomyśleć o wypożyczeniu skutera czy rowerów w miejscu docelowym – to świetny pomysł na spędzenie czasu. Osoby ceniące zwiedzanie mogą również wybrać się na wczasy objazdowe – takie wyjazdy również organizowane są przez biura podróży.

Share: