Romantyczny weekend dla dwojga – Świnoujście

533
0
Share:

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi letnie ciepłe wieczory, upalne dni i wakacyjna atmosfera. Wiele par chciałoby spędzić razem romantyczny weekend, z dala od trosk i myślenia o pracy. Idealnym miejscem do takiego krótkiego wypadu jest Świnoujście. Dlaczego?

Piękne widoki

Świnoujście jest niezwykle pięknym miastem, położonym na trzech dużych (Uznam, Wolin oraz Karsibór) oraz kilkudziesięciu małych wyspach. Znajduje się tu przepiękna piaszczysta plaża, wyjątkowo szeroka. To gratka dla wielbicieli morskich oraz słonecznych kąpieli. Prawdziwą wizytówką miasta są zabytkowe falochrony, wraz z charakterystyczną stawą w kształcie młyna Stawa Młyny. Spacerując po falochronach (szczególnie tym dłuższym, który ma długość aż 1400 metrów) możemy poczuć się, jakbyśmy wchodzili wgłąb morza. Warto odwiedzić również Latarnię Morską w Świnoujściu. Jest to najwyższa tego typu budowla w całej Europie, ma ona wysokość aż 68 metrów. To atrakcja zdecydowanie dla osób, które nie boją się wysokości. Warto pokonać ponad 300 stopni i wejść na taras widokowy, by zobaczyć krajobraz zapierający dech w piersiach.

Dobra zabawa

Świnoujście posiada też swoją Promenadę. Może nie jest ona tak spektakularna, jak ta w Międzyzdrojach, nie ma też swojej alei sław, jednak warto wybrać się tam na spacer. Wzdłuż Promenady znajdują się liczne lokale i restauracje, więc każdy wybierze coś idealnego dla siebie. Wieczorami otwierają się kluby i puby, dlatego żadna para na pewno nie będzie się nudzić. Znajdzie się miejsce, by potańczyć, posłuchać muzyki czy napić się dobrego alkoholu.

Świnoujscie noclegi

Hotele i uzdrowiska w Świnoujściu bardzo często mają ofertę skierowaną dla par. W promocyjnej cenie można wykupić pakiet weekendu dla dwojga, gdzie poza zakwaterowaniem w przyjemnym i romantycznym pokoju, znajdziemy też kilka innych atrakcji. Często są to pakiety z pełnym wyżywieniem, szampanem czekającym w pokoju. Zwykle możemy też skorzystać z atrakcji oferowanych przez hotel, takich jak masaże i zabiegi SPA, basen, czy siłownia. To idealne rozwiązanie, np. dla Młodej Pary chcącej spędzić w Świnoujściu swoją podróż poślubną czy dla małżeństwa pragnącego uczcić okrągłą rocznicę ślubu. Jak widać, miasto to jest idealne na takie romantyczne wypady we dwoje.

Share:
lpo.pl https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=28588 nahp.com