Wakacje marzeń- jak zaplanować?

2191
0
Share:

Gdy nie mamy czasu na planowanie wakacji, zazwyczaj wybieramy miejsca, w których już byliśmy i sposoby rozrywki, które już znamy. Efekt? Znudzenie kolejnymi takimi samymi wakacjami. No ileż można pytacie? Wiele razy, jeśli nie zabierzemy się za odpowiednie planowanie, jak i poznanie swoich aktualnych potrzeb.

Zadaj sobie pytanie- czego właściwe chcesz?

By wyjazd wakacyjny był udany nie kieruj się tym, czego inni chcą. Nie patrz, gdzie twoja kuzynka była na wakacjach rok temu. W tym momencie nie powinno cię to zupełnie obchodzić. Skup się na sobie. Na co masz ochotę? Czego potrzebujesz? Co byś zobaczył? Co sprawiło, by ci najprawdziwszą radość? Na te pytania zapisz odpowiedź, nie próbując udawać kogoś, kim nie jesteś? Największą radość może ci sprawiać czytanie książki, samotność, spacery, czy rozmowy z przyjaciółmi. Ważne, byś odpowiadając na te pytania był ze sobą 100% szczery.

Kolejny krok- research

Gdy już wiesz co sprawiłoby ci przyjemność poszukaj miejsca, które mogłoby ci to dać. Wyjazd do Egiptu? Wakacje w zagranicznym państwie? hotele spa nad morzem? Wędrówka z plecakiem po Europie? Zajęcie miejsca w pociągu byle jakim? Jak widać- możliwości jest bardzo wiele. Dokładnie sprawdzajmy, co mają nam do zaoferowania hotele, miasta turystyczne itp. Jeśli jeszcze nie wiemy gdzie na pewno się udać, szukajmy inspiracji na blogach podróżniczych. Być może nasza niewiedza wynika z tego, że jeszcze nie odkryliśmy naszego marzenia.

Nie słuchaj innych

Masz prawo do nawet najbardziej szalonego i dziwacznego pomysłu, jeśli wiesz, że on sprawi ci radość. Nie słuchaj innych, którzy proponują ci rozwiązania dla nich najlepsze. Skup się na sobie. Być może znajdziesz kompana na swoje wakacje, a być może nie. Tak bywa, że jesteśmy często osamotnieni w swoich marzeniach. Nie warto jednak traktować samotnego wyjazdu jak coś gorszego. Jest to doskonała okazja na spędzenie czasu ze samym sobą, zastanowieniem się nad własnym życiem, planami, ambicjami i marzeniami także.

Zaplanuj wakacje

By te wymarzone wakacje były jak z bajki odpowiednio je zaplanuj. Poszukaj noclegu wcześniej, dokonaj odpowiednich rezerwacji, dowiedz się czegoś na temat regionu, czy kultury. Te wszystkie przygotowania są ważnym i równie emocjonującym, jak sama podróż przygotowaniem. Jeśli nasze wakacje będą wymagały większych środków finansowych to zadbajmy o to, by oszczędzić potrzebną nam kwotę pieniędzy albo nawet i większą. Będzie to nasza poduszka bezpieczeństwa na nieprzewidziane wydatki, których trzeba mieć świadomość przy każdej podróżny- niezależnie od tego czy krajowej, czy bardziej egzotycznej.

Kup potrzebne rzeczy

Zazwyczaj przed samymi wakacjami zdajemy sobie sprawę, że brakuje nam potrzebnych rzeczy. Mogą to być ubrania, sprzęt, walizka, jak i wiele innych. Warto na etapie planowania wakacji zrobić sobie listę rzeczy, która będzie nam potrzebna i na bieżąco ją uzupełniać. Dzięki temu nie obudzimy się przerażeni w dzień przed wyjazdem ze świadomością, że brakuje nam czegoś naprawdę ważnego.
Planowanie podróży to nie przeglądanie katalogu oferującego wykaz najciekawszych miejsc, ale wsłuchiwanie się w swoje potrzeby. Wakacje to czas dla nas, który będziemy wspominać przez cały rok. Zapewnijmy sobie zatem wszystkiego, czego potrzebujemy, począwszy od przygody, poprzez lenistwo, a skończywszy na błogim relaksie z błotną maseczką na twarzy. Dzięki zrozumieniu swoich potrzeb i odrobinie planowania, mamy szansę na spędzanie najlepszych wakacji swojego życia. Czy nie brzmi to pięknie? A wystarczy tylko poświęcić trochę czasu…sobie.

Share:
live url https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ live url