Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?

1960
0
Share:

Często słyszymy, że dzisiejszy rynek pracy jest trudny. Kandydatów z każdym rokiem przybywa, a ilość wolnych miejsc do zatrudnienia jest ograniczona. Szczególnie trudno jest znaleźć zajęcie odpowiadające naszym kwalifikacjom i potrzebom. Istnieją jednak sposoby na zwiększenie swoich szans na rynku pracy.

Studia

To, czy studia dają dzisiaj rzetelną i praktyczną wiedzę oraz umiejętności jest kwestią dyskusyjną. Pewne jest jednak to, że wykształcenie wyższe często należy do podstawowych wymagań, jakie musi spełniać kandydat na dane stanowisko pracy.
Jeśli więc do tej pory nie mieliśmy okazji zdobyć takich kwalifikacji, warto rozważyć podjęcie studiów. Może nam to zarówno otworzyć nowe drzwi w trakcie poszukiwania pracy, jak i pozwolić na awans w miejscu, w którym pracujemy obecnie.

Kurs trenera personalnego

Jeśli spędzamy wiele godzin na siłowni, mamy sporą wiedzę na temat ćwiczeń oraz zdrowego odżywiania, a sport jest naszą wielką pasją, być może dobrym pomysłem na podniesienie swoich kwalifikacji będzie kurs trenera personalnego.
Obecnie coraz więcej osób jest zainteresowanych zdrowym stylem życia. Ludzie chcą dbać o swoją formę, dlatego częściej korzystają z usług trenera osobistego. Po skończonym kursie możemy szukać zatrudnienia w klubach fitness i siłowniach.

Język obcy

W wymaganiach wobec kandydatów na dane stanowisko często wymieniana jest znajomość jakiegoś języka obcego. Zazwyczaj jest to kilka języków – angielski i inne, dodatkowe. Czasem są to oferty bardzo atrakcyjne pod względem wynagrodzenia, ponieważ poszukiwany jest pracownik posługujący się jakimś nietypowym językiem, na przykład słoweńskim czy chińskim.
Inwestowanie w naukę języka obcego jest zatem świetnym sposobem, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Jeśli dobrze znamy już jeden lub dwa z popularnych europejskich języków (angielski, niemiecki, francuski), warto zacząć uczyć się także jakiegoś rzadszego, który jest znany przez niewielką liczbę osób – będziemy wówczas posiadać dość unikatową umiejętność, która będzie naszym wielkim walorem.

Prawo jazdy

Obok znajomości języków obcych i wykształcenia wyższego, równie często w wymaganiach dla kandydatów pojawia się posiadanie prawa jazdy.
Warto zatem zapisać się na kurs i poświęcić kilkadziesiąt godzin, aby uzyskać dokument uprawniający do prowadzenia pojazdu. Nie tylko zwiększy on nasze szanse na znalezienie pracy, ale może też często przydać się w codziennych, prywatnych sytuacjach, nawet jeśli do tej pory świetnie radziliśmy sobie bez samochodu.
Tekst powstał we współpracy ze specjalistami z Akademii TotalFit Center

Share:
https://e-krajna.pl/pl/636_materia-y-partnera/22525_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-dla-twojego-dziecka.html https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ ti-mac.pl