Wady i zalety depilacji woskiem

2565
0
Share:

W ostatnim czasie bardzo dużo osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegu kosmetycznego, jakim jest depilacja woskiem. Jest on bardzo popularny, zwłaszcza wśród kobiet. Zatem czym jest ten zabieg?

Czym jest depilacja woskiem?

Jak sama nazwa wskazuje, depilacja woskiem jest jednym z rodzajów depilacji, podczas których zbędne owłosienie z naszego ciała jest usuwane za pomocą wosku.
Warto wiedzieć, iż możemy wyróżnić kilka metod wspomnianej depilacji. Przede wszystkim należy mieć świadomość, iż tego typu zabieg możemy przeprowadzić w domu we własnym zakresie. Wystarczy udać się do drogerii i zakupić specjalne plastry z woskiem. Są one dostępne praktycznie wszędzie, więc na pewno nie będziemy mieć większych kłopotów z ich zakupem. Taki plaster powinniśmy rozgrzać w rękach i kolejno nałożyć go na wybraną partię naszego ciała. Po czym należy go bardzo szybkim ruchem oderwać tak, aby pozostało na nim całe owłosienie. Niestety jest to zabieg nieco bolesny, jednak bardzo skuteczny. Włoski odrastają wolniej, ponieważ są usuwane wraz z cebulkami. Dzięki temu również odrastające włoski są także słabsze. Tego typu zabieg możemy również wykonać w salonie kosmetycznym, gdzie kosmetyczna nałoży nam na ciało płynny wosk.

Zalety depilacji woskiem

Tego typu metoda posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jak już wcześniej wspomniano, możemy bardzo szybko pozbyć się niechcianego owłosienia, jak i również sprawić, aby odrastające włoski były słabsze.
Jednak warto dodać, iż dzięki tej depilacji możemy także sprawić, iż nasze nogi lub też inne depilowane partie ciała będą bardziej gładsze. Także dzięki temu, iż włoski odrastają wolniej, depilację możemy wykonywać rzadziej, niż w przypadku przykładowo depilacji za pomocą kremów lub maszynki.

Wady depilacji woskiem

Niestety wspomniana metoda, tak jak pozostałe metody depilacji, posiada również pewne wady. Przede wszystkim jak już wcześniej wspomniano, jest to zabieg dosyć bolesny. Mogą pojawić się po nim zaczerwienienia, a nawet pieczenie.
Ponadto nie może być on wykonywany w przypadku podrażnionej skóry, a także gdy kobieta jest w ciąży lub ma popękane naczynka, czy też żylaki. Także wadą tego zabiegu jest fakt, iż jeżeli nie oderwiemy plastra zbyt szybko, włoski mogą nie zostać usunięte.
Coraz więcej osób decyduję się na skorzystanie z popularnego zabiegu jakim jest depilacja woskiem. Dzięki temu depilowana powierzchnia jest bardzo gładka, a włoski odrastają zdecydowanie wolniej, są także słabsze oraz jest ich zdecydowanie mniej.
Depilacja woskiem dostępna jest także w ofercie Medica SPA Warszawa

Share:
7group.com enting.com.pl den.com.pl