Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

1655
0
Share:

Przetłuszczające się włosy są zmorą wielu kobiet. Znaczna część osób borykających się z tym problemem próbuje przywrócić włosom świeżość i objętość częstszym myciem. Niestety, poddanie przetłuszczających się pasm codziennym zabiegom tylko pogłębia problem. Zatem co zrobić, aby wreszcie pozbyć się uciążliwej przypadłości? Sprawdź!

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Na skórze głowy znajdują się liczne gruczoły łojowe, które wydzielają sebum. Skóra głowy działa podobnie jak cera – jeśli praca gruczołów jest zaburzona, wydziela się nadmiar sebum odpowiedzialnego za nieestetyczny wygląd włosów. Przyczyn takiego zjawiska jest wiele. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy skłonności genetyczne, złą pielęgnację, zanieczyszczenia w powietrzu oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Odpowiedni szampon do włosów

Wbrew pozorom, pierwszym krokiem do przywrócenia swoim włosom objętości i świeżości, jest zmniejszenie częstotliwości mycia włosów. Im częściej włosy są myte, tym intensywniej pracują gruczoły łojowe. Nie bez znaczenia jest rodzaj kosmetyków, jakich używasz. Zrezygnuj z przesuszających włosy specyfików z SLS-ami na rzecz bardziej łagodnych szamponów zawierających w składzie aloes, czarną rzodkiew, pokrzywę, łopian i rzepę. Szampon do włosów o naturalnym, ziołowym składzie sprawdzi się w tym przypadku najlepiej – łagodnie oczyści włosy, nie podrażniając jednocześnie wrażliwej skóry głowy. Nie obciążaj włosów ciężkimi odżywkami. W przerwach między myciem ratunkiem okaże się suchy szampon. Czesz włosy rano i wieczorem. W ciągu dnia postaraj się jak najrzadziej dotykać pasm. Pamiętaj o tym, aby suszyć włosy zimnym powietrzem, trzymając suszarkę minimum 20 cm od głowy.

Share:
ola.org nahp.com -satori.org