Sposoby na piękne paznokcie

2092
0
Share:

Paznokcie to jeden z najważniejszych atutów każdej kobiety. Jak zatem uzyskać zdrowe, wytrzymałe i długie paznokcie? Specjalnie dla pań, które pragną zapuścić swoje paznokcie przygotowaliśmy kilka cennych porad, jak to zrobić.

Stosuj odżywki lub sera regenerujące

Paznokcie same z siebie nie staną się twarde i mocne, dlatego trzeba je wspomóc. Różne firmy posiadają w swoim asortymencie odżywki o wielu właściwościach: przyśpieszające wzrost, utwardzające, wygładzające lub wybielające płytkę paznokcia. Kosmetyki pielęgnacyjne naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Zacznij stosować krem do rąk

Odpowiedni krem nie tylko wygładzi i odżywi skórę dłoni, ale równocześnie pozytywnie wpłynie na stan twoich skórek i paznokci. Powinnaś kremować ręce przynajmniej raz dziennie, a najlepiej robić to na noc, po czym zakładać bawełniane rękawiczki.

Zakładaj rękawiczki

Kiedy zmywasz naczynia, wykonujesz prace porządkowe w domu lub ogrodzie powinnaś ubierać gumowe rękawiczki, które ochronią twoje dłonie i paznokcie przed szkodliwym działaniem detergentów oraz utrudnią ich złamanie.

Twoja dieta ma wpływ na stan paznokcia

Staraj się jeść produkty bogate w wapń, cynk, żelazo, które będą miały bardzo dobroczynny wpływ na stan naszych paznokci. Zminimalizujemy w ten sposób powstawanie białych wykwitów.

Share: