Smartbandy – wielofunkcyjne gadżety dla miłośników ruchu

1328
0
Share:

Smartbandy to obok smartwatchów kolejne urządzenia, które w wielu aspektach bardzo ułatwiają życie swoim użytkownikom. Urządzenia te posiadają dużo funkcji, które przydadzą się każdej osobie bez względu na prowadzony przez nią styl życia.

 

·        Smartbandy – opaski sportowe na rękę

·        Opaski sportowe i ich funkcje

·        Smartband – jaka opaska sportowa będzie dla Ciebie najlepsza?

·        Na co zwrócić uwagę podczas zakupu opaski sportowej na rękę?

·        Czym są smartwatche?

·        Dla kogo przeznaczone są smartwatche?

 

W jaki sposób możemy wykorzystać inteligentne opaski w codziennym życiu i podczas treningów?

 

Smartbandy – opaski sportowe na rękę

Liczba osób stawiających na aktywny tryb życia stale rośnie. Monitorowanie swoich postępów stało się podstawowym elementem treningu. Do ich mierzenia potrzebne są odpowiednie narzędzia, a jednym z nich jest smartband, czyli elektroniczna opaska zakładana na nadgarstek. Smartbandy wyglądem przypominają smartwatche, chociaż są od nich mniejsze i lżejsze. To małe urządzenie regularnie monitoruje nasze postępy.

Smartband pozwala nam ustalić cele na cały tydzień, regularnie monitorować osiągane postępy, a dzięki stałemu dostępowi do statystyk motywować do jeszcze większego wysiłku i poprawiania poprzednich wyników. Oprócz tego możliwości smartbanda są również pomocne dla starszych osób lub tych, które mają problemy ze snem. Opaska pomaga kontrolować zdrowie, monitorując puls w trakcie realizacji codziennych zadań.

 

Opaski sportowe i ich funkcje

Do najważniejszych możliwości opasek sportowych należą:

  • monitorowanie aktywności fizycznej (liczenie kroków, liczenie spalonych kalorii, monitorowanie pracy serca)
  • GPS
  • zegarek i stoper
  • motywujące powiadomienia o bezczynności i przypominanie o treningu
  • analizuje jakość snu
  • może zapewnić sprawne wyświetlanie komunikatów z aplikacji w telefonie (klient mail, Messenger, WhatsApp)
  • sterowanie muzyką
  • komunikacja Bluetooth
  • wodoszczelność (skuteczność zależy od danego modelu)
  • Kompatybilna platforma Android, iOS

 

Smartband – jaka opaska sportowa będzie dla Ciebie najlepsza?

To małe i niepozorne urządzenie posiada funkcje bardzo przydatne w trakcie uprawiania sportu. Opaska monitorująca aktywność gromadzi dane, takie jak liczba wykonanych kroków w ciągu dnia, spalonych kalorii oraz mierzy puls. Tego typu statystyki są kluczowe przy śledzeniu postępów w trakcie układania planu treningowego. Oprócz wymienionych zastosowań smartband posiada wbudowany budzik, zegar i stoper. W tym miejscu warto dodać, że parametry techniczne i funkcje (np. czas pracy baterii) są uzależnione od danego modelu, na który się zdecydujemy

Przy zakupie opaski powinniśmy wziąć pod uwagę przeznaczenie smartbanda i jego możliwości. Przykładowo osoby potrzebujące opaskę do treningów powinny postawić na model z wieloma funkcjami, które będę przydatne przed aktywnością, w jej trakcie, a także po ćwiczeniach.

Dla pływaków bardzo ważną cechą będzie wodoodporność i właśnie takie modele powinni wybierać. Bardzo dobra wodoszczelność sprawia, że smartband będzie właściwie działać nawet w najbardziej wymagających warunkach na basenie. Jeśli natomiast uprawiasz sport okazjonalnie, wówczas dobrym wyborem będzie smartband posiadający podstawowe wyposażenie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu opaski sportowej na rękę?

Wybranie smartbanda powinno być uzależnione głównie od celu, w jakim będziemy korzystać z urządzenia. Przy zakupie powinniśmy poznać parametry techniczne jakie posiada opaska sportowa (np. rozmiar ekranu – większy pozwala lepiej prezentować treści). Musimy też pamiętać o wytrzymałości panelu urządzenia, które będzie bardzo ważne podczas uprawiania sportu. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać model smartbanda, któy posaida wzmocnione szkiełko ekranu. Ważny jest też system operacyjny opaski. W sklepach mamy do wyboru smartbandy, które pracują na systemie Android lub iOS. Część modeli jest nawet kompatybilna z obydwoma systemami.

 

Czym są smartwatche?

Smartwatch wyglądem przypomina tradycyjne zegarki na nadgarstek. Urządzenie łączy funkcje charakterystyczne dla zegarków i smartfonów. Inteligentny zegarek działa w oparciu o system operacyjny IOS lub android, co sprawia, że jest kompatybilny z większością smartfonów dostępnych w sklepach.

Dzięki zsynchronizowanej aplikacji można kontrolować wszystkie funkcje smartwatcha, do których należą między innymi wykonywanie połączeń, odbieranie SMS-ów oraz monitorowanie aktywności fizycznych.

 

Dla kogo przeznaczone są smartwatche?

Smartwatche będą bardzo przydatnym dodatkiem zarówno dla osób aktywnych fizycznie, które chcą mieć przy sobie jakościowy zegarek sportowy, ale też dla tych osób, które cenią wielofunkcyjny sprzęt do noszenia na co dzień. Inteligentne zegarki dostępne na stronie https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartwatche.html posiadają wszystkie niezbędne funkcje i aplikacje, które ułatwiają wykonywanie codziennych aktywności.

Kontrolowanie parametrów życiowych i śledzenie postępów na treningach są bardzo cenionymi możliwościami urządzenia, które doceniają sportowcy. Inteligentne zegarki są wyposażone w pulsometr, krokomierz oraz obliczanie przebytego dystansu. Potrafią także zliczać spalone kalorie. Z taką opaską sport i rekreacja staną się jeszcze przyjemniejsze!

Smartwatch pełni także rolę terminarza, komunikatora i nawigacji. Urządzenia posiadają również funkcje ułatwiające życie osobom, które spędzają wiele czasu poza domem. Termometr, barometr, wysokościomierz, GPS i kompas będą bardzo pomocne podczas wycieczek i dalekich wypraw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share: