Meble industrialne – zerwij z nudą!

1289
0
Share:

Wiosna to idealny moment na odświeżenie swoich czterech kątów. Wielką rewolucję we wnętrzach należy zacząć od sprecyzowania swoich oczekiwań i stworzenia planu działania. Wszystkim osobom szukającym inspiracji do wielkich zmian przybliżamy styl industrialny – koncepcję, która w ostatnich sezonach rządzi w architekturze wnętrz na świecie i w Polsce. Jak urządzić własny soft-loft? Gdzie kupić stylowe meble industrialne? Sprawdź!

Surowy, chłodny i niezwykle atrakcyjny… Styl industrialny w Twoim domu

Styl industrialny w znanej dzisiaj formie narodził się w 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, kiedy to w nowojorskiej dzielnicy SoHo zaczęły upadać zakłady przemysłowe. To właśnie opuszczone hale i magazyny stały się inspiracją dla architektów tworzących w nowym nurcie. Do Polski mocny trend dotarł w latach 90., jednak swój rozkwit przeżywa od kilku sezonów. Lofty, czyli mieszkania zaprojektowane w stylu industrialnym, często umiejscowione są na poddaszach. Tym, co od razu rzuca się w oczy po przekroczeniu ich progu, jest rozległa, swobodna przestrzeń oświetlana przez strumienie światła wpadające do wnętrza przez wysokie okna. Ściany ozdabione są postarzaną, czerwoną cegłą albo betonem architektonicznym, a na podłodze znajduje się drewniany parkiet.

Meble industrialne – kropka nad „i”

Meble industrialne w połączeniu z surowymi ścianami, lekko przetartą podłogą, wysokimi oknami i specyficznymi dodatkami tworzą niepowtarzalną całość. Komody, regały, biurka i inne elementy wyposażenia projektowane z myślą o loftach charakteryzują się prostą formą. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno, metal, szkło i beton. Mebli industrialnych wysokiej jakości raczej nie znajdziemy w sieciowych sklepach meblowych. Znacznie ciekawsze egzemplarze oferują pracownie, w których ręcznie wytwarza się designerskie meble.

Share:
https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ trzadesign.com.pl etheatreonice.org