Filtry wody do dzbanków BWT  

972
0
Share:

 

Filtry wody do dzbanków BWT są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą jeszcze bardziej uzdatnić wodę kranową. Z perspektywy higieny woda kranowa jest jak najbardziej pitna – pod warunkiem pochodzenia jej z wodociągów. W przeciwnym razie nie mogłyby one dopuścić wody kranowej do spożycia. Jednak czasem jakość takiej wody pozostawia wiele do życzenia. Bywa, że jest napowietrzona i bogata w mało zachęcający chlor. Jednak istnieje rozwiązanie tego problemu! To filtry wody do dzbanków BTW.

Filtry wody do dzbanków BWT – jak dokładnie działają?

 

W sieci internetowej można łatwo wyczytać, że filtry do wody w sprawny sposób usuwają chlor, metale ciężkie czy pestycydy, które nagromadziły się w wodzie kranowej. Jednak trudniej już znaleźć informacje w jaki sposób to przebiega. Proces filtracji z reguły trwa kilka chwil. Woda porcjami przepływa przez filtr będąc dokładnie filtrowana. Filtrowanie to tak naprawdę pochłanianie wcześniej wspomnianych składników wody przez cząsteczki węgla aktywnego mające formę kuleczek. Kuleczki te są w tym kształcie ze względu na możliwości chłonne – im okrąglejsza i mniejsza powierzchnia (a więcej kuleczek) tym filtracja przebiega jeszcze efektywniej i mocniej! Po przepłynięciu wody przez wnętrze filtru woda spada do zbiornika przetrzymującego wodę do momentu przelania jej do szklanki.

Filtry wody do dzbanków BWT posiadają również komponentę żywicy jonowymiennej, której działanie koncentruje się na zmniejszeniu twardości wody. Niestety twarda woda to ogólnopolski problem powiększający ryzyko wytrącenia kamienia w urządzeniach takich jak ekspresy do kawy czy czajniki. Jest to dość problematyczne gdyż zbyt duża ilość kamienia pogorsza jakość kawy czy herbaty jednocześnie stwarzając większe ryzyko uszkodzenia urządzeń i zwiększenia poboru prądu. W dzisiejszych czasach gdzie ceny prądu ciągle rosną jest to bardzo istotne!

 

Podsumowanie

 

Jak widać filtry wody do dzbanków BWT są bardzo ciekawym dodatkiem, który może zdecydowanie pomóc w utrzymaniu finansów, bezpieczeństwa, ale również satysfakcji codziennego życia. Nie ma co przepłacać za wodę butelkowaną! Wsparcie ekologii i zasobności portfela na pierwszym miejscu.

Share:
areapowerclub.com chclothing.com https://antekwpodrozy.pl/455-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-na-czas-podrozy