Pozycja GPS ciężarówki przez internet

1093
0
Share:

Posiadając własną firmę przewozową z pewnością przedsiębiorca zarządza sporą ilością samochodów ciężarowych. Czasem gdy wiele z nich wyjeżdża na trasę bardzo trudno jest kontrolować każdą z nich. Bez sprawnego systemu GPS przedsiębiorca nie jest w stanie kontrolować każdego kierowcy i każdej ciężarówki – czy nikt jej nie ukradł, czy nie zbacza z kursu, a może w jakiej jest pozycji? Czasem zmiany zleceń mogą postępować z godziny na godzinę dlatego pozycja GPS ciężarówki przez internet jest bardzo ceniona. Jak najbezpieczniej dołączyć moduł GPS do swoich samochodów?

 

Telematyka Dbkfleetmanagement z modułem GPS

 

Pozycja GPS ciężarówki przez internet może być określona wraz z systemem telematycznym Dbkfleetmanagement. Jest to jeden z najbezpieczniejszych modułów, które aplikowane są w samym sercu ciężarówki. Przedsiębiorca dostaje dostęp do własnego konta na pobranej wcześniej aplikacji i widzi wszystkie swoje pojazdy na całej mapie świata! Dzięki temu może swobodnie kontrolować ich pozycję ewentualnie szybko reagując podczas jakiś nieprzewidywanych wypadków. Bardzo często na drodze zdarzają się złodzieje, o których otwarcie mówią kierowcy. W przypadku najgorszego scenariusza pozycja GPS ciężarówki przez internet zostanie błyskawicznie określona, a pojazd z pewnością szybko wróci do jego właściciela.

 

Pozycja GPS ciężarówki przez internet również przydaje się w przypadku awarii pojazdów ciężarowych. Czasem będąc oddalonym o tysiące kilometrów od domu, w nocy (często w dni wolne od pracy!) zdarzają się awarie – jak to mówią jak się wali to po całości. Obsługa systemów telematycznych szybko zauważy pozycję GPS uszkodzonego pojazdu przez co będzie mogła szybko wezwać wsparcie – nawet kiedy sam kierowca nie wie dokładnie na jakich współrzędnych geograficznych znajduje się jego uszkodzony pojazd.

 

Podsumowanie

 

Dbkfleetmanagement to system telematyczny, który bardzo dobrze współgra z nowoczesnymi firmami. Określa on położenie danego pojazdu na mapie, ale również analizuje raporty spalania, pomaga odczytywać dane z tachografów czy nawet analizuje stan techniczny pojazdów.

Share: