Co w swoim składzie zawierają pasty do zębów?

1573
0
Share:

W dzisiejszych czasach pasty do zębów używane są praktycznie przez każdego człowieka, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie składniki znajdują się w paście. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać najważniejsze składniki w paście.

Środki ścierne

W każdej paście do zębów znajdują się oczywiście środki ścierne, które w dużym skrócie odpowiedzialne są za czyszczenie zębów. Pamiętać należy jednak o tym, że wysokościerne pasty mogą uszkodzić delikatne szkliwo, dlatego też należy na nie uważać. W chwili obecnej ścieralność pasty określa się specjalnym czynnikiem RDA. Nierozpuszczalne ziarenka zbudowane są zazwyczaj z węglanu wapnia, a ich głównym zadaniem jest skuteczne usuwanie resztek pożywienia i bakterii. Dzięki środkom ściernym zapobiega się rozwojowi próchnicy i hamuje się tworzenie kamienia nazębnego.

Fluor

W dzisiejszych czasach praktycznie każda pasta do zębów ma w swoim składzie związki fluoru. Jedynym wyjątkiem są specjalne pasty dla niemowlaków oraz pasty, które produkowane są wyłącznie na bazie składników naturalnych. Fluor bardzo skutecznie chroni zęby przed próchnicą i doskonale wzmacnia szkliwo.

Środki pieniące

Producenci do swoich past bardzo często dodają także specjalne środki pieniące, które jak łatwo się domyśleć odpowiedzialne są za wytwarzanie piany podczas szczotkowania zębów. W większości pasta najczęściej stosuje się laurylosiarczan sodu albo inne związki siarki. Środki pieniące mają za zadanie ułatwić szczotkowanie.

Barwniki i aromaty

Aromaty mają za zadanie poprawić nie tylko zapach, ale również smak pasty. Bez użycia tych składników codzienne mycie zębów byłoby bardzo dużym wyzwaniem. Warto wspomnieć także i o tym, że dzięki aromatom możemy pozbyć się także nieprzyjemnego zapachu z ust. Dzięki odpowiedniej świeżości w jamie ustnej możemy poczuć się bardzo komfortowo. Barwniki mają za zadanie odpowiednio zabarwić pastę. Producenci najczęściej korzystają z dobrodziejstwa tlenku tytanu albo biksyny pomarańczowej.

Środki formujące, konserwujące i przeciwutleniające

Wszystkie pasty do zębów zawierają także środki formujące, których głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej konsystencji pasty. W chwili obecnej najczęściej wykorzystywanym środkiem formującym jest zwykła gliceryna, która dodatkowo zapobiega wysychaniu pasty w tubie. Środki konserwujące i przeciwutleniające odpowiedzialne są z kolei za utrzymanie jakości pasty, dzięki czemu może nam służyć przez cały okres swojej przydatności.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/zeby-pasty-do-zebow-c1675

Share: