Kurs na uprawnienia elektyczne

1508
0
Share:

Kurs na uprawnienia elektryczne, może być dobrym sposobem na uzyskanie ciekawego i perspektywicznego zajęcia w branży elektrycznej. Praca z prądem wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji oraz wiedzy. Żeby zdobyć informację i umiejętności, potrzebne elektrykowi do codziennej pracy, warto skorzystać z oferty kursów na uprawnienia sep do 1kv.

Kurs SEP

Na kurs wybrać może się każda osoba pełnoletnia, która posiada wykształcenie na poziomie podstawowym. Jak widać nie są to wygórowane wymagania, co oznacza, że swoich sił może spróbować praktycznie każdy.

Czego można spodziewać się na kursie

Zasadniczo kurs dzieli się na dwie części, do których zaliczamy część teoretyczną i praktyczną. Kurs kończy się egzaminem, który należy zdać, by móc uzyskać uprawnienia do 1kv. Zarówno kursy, jak i egzaminy odbywają się we wszystkich miastach powiatowych. Program szkolenia i zakres pytań egzaminacyjnych jest ustandaryzowany, dlatego też w różnych miastach wygląda to dość podobnie.
Na egzaminach mogą pojawić się na przykład pytania o:
– pozycję nieprzytomnego, porażonego prądem elektrycznym. Komisja może w takim przypadku poprosić o ułożenie manekina w stosownej pozycji,
– dozwolone napięcia w normalnych i specyficznych warunkach,
– warunki działania ochrony przeciwporażeniowej,
– okresowe badania narzędzi,
– charakterystyki określonych układów,
– metody przyłączania przewodów do urządzeń elektrycznych
– na jakiej zasadzie działa wyłącznik różnicowo-prądowy;
– definicje i zasady ochrony podstawowej.
Materiał jest dość obszerny, jednak jest to wiedza, która w codziennej pracy elektryka, może okazać się niezbędna. Nie można bowiem zapominać o tym, że wiedza i doświadczenie, pozwoli na uniknięcie zagrożeń związanych z pracą przy prądzie elektrycznym. Pomimo tego, nawet proste czynności, związane chociażby z wymianą żarówki, powinny być wykonywane przy wyłączonym napięciu zasilającym.
Kurs na uprawnienia elektryczne, należy odnawiać co 5 lat. W przeciwnym wypadku, traci on swoją ważność. Uprawnienia sep do 1kv, mogą przed nami otworzyć nowe kierunki rozwoju zawodowego. W dobie elektryczności, zawód ten na pewno zyskuje na popularności. Elektryk obecny jest zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i na terenie dużych zakładów. Odbycie kursu, pozwalającego uzyskać uprawnienia do 1kv, z pewnością przyniesie wiele wymiernych korzyści.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://uprawnieniaelektryka.pl/szkolenie/uprawnienia-elektryczne-g1

Share: