Mięsień czworoboczny ból – co może oznaczać?

1363
0
Share:

Mięsień czworoboczny ból, to tekst, który coraz częściej pojawia się w wyszukiwarkach internetowych wielu ludzi. Ogólnie poprzez siedzący tryb życia, brak ruchu, wszechobecną otyłość, nieprawidłowe odżywianie się i niedostateczne picie wody i dostarczanie witamin ból mięśni dokucza nam coraz częściej. Mniej ruchu oznacza, że nasze mięśnie nie są rozciągane i wzmacniane przez większą część dnia. Dlatego może dochodzić do ich zastania, czyli przykurczania się. Siedzenie nie jest naszą naturalną pozycją, dlatego poprzez siedzenie zmuszamy nasz organizm do pozostawania w niefizjologicznej pozycji przez większość dnia. Otyłość do dodatkowe kilogramy do dźwigania przez nasz układ mięśniowo szkieletowy. Brak zdrowej diety i nieodpowiednia ilość wody sprawia, że nasze mięśnie nie są dobrze odżywione i nie mają szansy na dobrą regenerację.

 

Dlaczego może boleć nas mięsień czworoboczny?

 

Powodów bólu mięśnie może być wiele. Skupmy się jednak na temacie związanym z wpisywaną przez Was frazą, czyli mięsień czworoboczny ból. Na pewno powodem dolegliwości bólowych mięśnia czworobocznego może być pozycja siedząca przy komputerze. Oczywiście samo siedzenie nie jest złe. Gorzej jak trwa ono kilka godzin i odbywa się w niesprzyjających warunkach. Czyli na kanapie lub w łóżku, lub z niedopasowanym krzesłem czy biurkiem. W takich sytuacjach dochodzi do uniesienia barków do góry, wysunięcia głowy czy konieczności przechylania jej w jedną ze stron i nieprzyjemny, bolesny skurcz mięśnia czworobocznego mamy jak w banku.

 

Stres to kolejny powód, dla którego mięsień czworoboczny może się napinać. Ma to też związek z postawą jaką przyjmujemy w sytuacjach stresowych oraz tym, że po prostu mięśnie przez stres zostają przykurczone. Ale spokojnie nie tylko nieprawidłowe siedzenie czy stres może wpływać na zbyt napięty mięsień czworoboczny. Również na siłowni możemy nabawić się dolegliwości bólowych tego mięśnia. Oczywiście dzieje się tak wtedy, kiedy przed ćwiczeniami nie wykonujemy odpowiedniej mobilizacji mięśnia, a po ćwiczeniach się nie rozciągamy. Również zbyt duży ciężar może sprawić, że dopadnie nas ból mięśnia czworobocznego.

 

Mięsień czworoboczny ból – jak sobie z nim radzić?

 

Oczywiście jeszcze zanim mamy ochotę wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: mięsień czworoboczny ból, możemy zastosować kilka prostych zasad, dzięki którym ból mięśnia czworobocznego nas ominie. W pracy należy robić sobie przerwy w siedzeniu. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie krzesło i biurko do pracy, monitor trzymać przed oczami i korzystać z ergonomicznych myszek do komputera. Jeśli chodzi o stres, to najlepiej pozbywać się go wykonując codzienne ćwiczenia oddechowe i rozluźniające. Jeśli chodzi o siłownię to trzeba pamiętać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i nie zapominać o rozciąganiu. Jeśli niestety dopadnie Cię już ból mięśnia czworobocznego, najlepiej udaj się z tym do specjalisty. Takim specjalistom może być na przykład fizjoterapeuta. Na pewno pomoże on w dolegliwościach bólowych i pokieruje Cię tak, aby więcej ból mięśnia czworobocznego Cię nie dopadł.

 

Share: