Piękna bielizna damska nie tylko w sypialni – dobierz idealny biustonosz na co dzień!

2141
0
Share:

Piękna bielizna damska doda Ci kobiecości nie tylko w sypialni. Z naszą pomocą wybierz biustonosz idealny, w którym będziesz się czuła wygodnie, elegancko i seksownie każdego dnia. Pomożemy Ci dobrać rozmiar stanika do gabarytów biustu. Sprawdź też, które modele najlepiej podtrzymają lub uwydatnią piersi.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Czy stanik koronkowy przeznaczony jest tylko do sypialni?
  • Jak idealnie dobrać rozmiar stanika?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze biustonosza?
  • Jakie są modele biustonoszy?

Stanik koronkowy – model tylko na randkę i do sypialni?

Chcesz kupić stanik koronkowy, ale misterne aplikacje na biustonoszu kojarzą Ci się z bielizną damską, którą wypada założyć jedynie na gorącą randkę z ukochanym? Nic bardziej mylnego! Przestań myśleć stereotypowo i zamów taki biustonosz, w którym będziesz czuła się seksownie nawet poza sypialnią. Twój stanik jak najbardziej może być koronkowy, jeśli chcesz założyć go do pracy np. pod jedwabny top, zarzucając na górę dobrze skrojony żakiet od garnituru albo T-shirt z większym dekoltem. Jeśli nie lubisz koronek i haftów, wybierz po prostu gładki stanik bezszwowy, który nie będzie widoczny pod dopasowaną sukienką czy bluzką.

Pamiętaj, że Twoja bielizna powinna być nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim stylowa oraz dobrze dopasowana do obwodu pod biustem. Kiedy jesteś w szkole, w pracy albo wykonujesz podstawowe czynności domowe, nic nie powinno Cię ograniczać. Zapomnij zatem o wrzynających się w ciało fiszbinach oraz szwach, które nieestetycznie odznaczają się pod koszulkami. To koniec odstających miseczek i ramiączek pozostawiających czerwony ślad pod biustem i na ramionach. Pora dobrać biustonosz idealny, który doda Ci kobiecości.

Biustonosze uszyte na miarę, czyli jak wybrać rozmiar stanika?

Wiele kobiet przy wyborze bielizny damskiej popełnia podstawowe błędy. Panie najczęściej mają problem właśnie z dopasowaniem rozmiaru stanika do wielkości swoich piersi. Aby przy zakupie kolejnych biustonoszy nie zaliczyć wpadki, trzymaj się naszych brafitterskich wskazówek. Na początek sięgnij po centymetr krawiecki i dokładnie zmierz obwód pod biustem. Rób to na lekkim wdechu. Pomiar zawsze trzeba trochę zaniżyć, co oznacza, że jeśli obwód pod biustem wynosi np. 82 cm – Twoją wartością będzie 80 cm, a przy 87 cm – Twój wynik to 85 cm.

Kolejny krok to zdjęcie miary w biuście – na wysokości brodawek. Nie ściskaj się mocno centymetrem, bo wynik będzie zafałszowany, a stanik, który kupisz – zbyt mały. Następnie porównaj obwody z tabelą produktu. Pamiętaj, że jeśli kupiłaś stanik marki X np. w rozmiarze 80 D, biustonosz marki Y o takiej samej miseczce wcale nie musi pasować jak ulał. Szerokość pod biustem i w biuście mogą zmieniać się np. po zmianie wagi, w trakcie i po ciąży, a także wraz z wiekiem, dlatego przy każdorazowym zakupie najpierw sprawdź swoje obwody. Dodatkowo te wartości w tabelach różnych producentów mogą się od siebie po prostu sporo różnić.

Podstawowe zasady przy wyborze idealnego stanika

Kupując swój wymarzony stanik, zawsze pamiętaj o poniższych zasadach. Dzięki nim Twój model biustonosza będzie dobrze eksponował piersi, dając Ci komfort jego użytkowania. Na początek sprawdź, czy pas pod biustem oraz szycie na mostku perfekcyjnie przylegają do ciała. Miseczki oraz fiszbiny nie mogą się marszczyć. Powinny za to dobrze zbierać piersi – tak, by ciało nie „wylewało się” ze stanika. Zwróć też uwagę, by po zapięciu biustonosza na ostatnią (najciaśniejszą) haftkę nie był on zbyt luźny, bo wraz z użytkowaniem materiał po wielu praniach na pewno się rozciągnie i trzeba będzie najluźniejsze zapięcie zmienić na to ciaśniejsze. Dzięki temu stanik posłużył Ci jeszcze przez jakiś czas.

Wybieraj zawsze tkaniny wysokogatunkowe, aby podczas użytkowania biustonosza nie narazić się na odparzenia czy otarcia skóry. Ramiączka w staniku powinny być wyregulowane w taki sposób, aby najwyższy punkt piersi znajdował się dokładnie na środku miseczki. Ramiączka nie powinny opadać ani wrzynać się w ciało. I ostatnia porada: biustonosz nie może podnosić się do góry – nawet kiedy wykonujesz energiczne ruchy czy podnosisz ręce. Jeśli kupiłaś niedopasowany biustonosz, skorzystaj z przysługującego Ci prawa – wymień towar lub odstąp od umowy i poproś o zwrot pieniędzy, by móc zamówić nowy stanik.

Biustonosze na każdą okazję – wybierz najlepszy model dla siebie

Im większe rozmiary biustu, tym bardziej wyspecjalizowane biustonosze, by podtrzymać ciężar piersi. A co z nieco mniejszymi piersiami? Czy można bardziej wyeksponować biust za pomocą dobrze dobranego stanika? Oczywiście, że tak! Wystarczy dopasować go do swojej figury i wielkości piersi. Staniki we wszystkich fasonach i rozmiarach znajdziesz w sklepie internetowym Allegro. Jeśli masz duży biust, zdecyduj się na stanik full-cup, z szerokimi ramiączkami i pełnymi miseczkami okalającymi piersi, lub balkonetkę – by nadać biustowi nieco lekkości. Gdy chcesz pokazać więcej ciała, dobrym pomysłem będzie stanik z półusztywnianymi miseczkami, które uniosą lekko piersi do góry.

Przy małym biuście postaw na tradycyjny push-up, a do dekoltu w szpic załóż biustonosz o nazwie plunge. U pań o drobnej posturze sprawdzi się też ponadczasowa bardotka z odczepianymi ramiączkami, pasująca do letnich kreacji z odkrytymi plecami i ramionami. Nie zapomnij też o stanikach specjalnego przeznaczenia. Twój biustonosz powinien być piękny i kobiecy nawet wtedy, gdy karmisz, uprawiasz sport albo jesteś miłośniczką stylu retro, która lubuje się np. w półgorsetach.

Share: