Piękne paznokcie – jak o nie dbać?

1803
0
Share:

Zadbane paznokcie bez wątpienia są wspaniałą ozdobą – aby jednak były eleganckie i zdrowe konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja i dieta. Codzienne czynności, takie jak pisanie na klawiaturze, zmywanie naczyń czy kontakt z toksycznymi związkami wpływają na ich twardość oraz odporność na uszkodzenia.

Odżywianie i nawilżanie

Podstawą pielęgnacji paznokci jest przede wszystkim nawilżanie oraz utwardzanie. Konieczne jest stosowanie odpowiednich kremów z ceramidami oraz wyciągami z roślin – wpłyną one na poprawę wyglądu paznokcia, jego odżywienie. Osoby posiadające paznokcie łamliwe powinny stosować odpowiednie odżywki, które wzmocnią płytkę oraz usztywnią ją. Odżywki mogą posiadać liczne dodatki: witaminy, mikroelementy, cząstki jedwabiu – wszystkie one mają niebagatelny wpływ na zdrowie paznokci.
Aby paznokcie miały zawsze piękny kształt konieczne są również akcesoria do paznokci. Podstawą są niewielkie nożyczki do obcinania paznokci. Ważne są również pilniczki – unikajmy jednak tych metalowych. Znacznie lepsze i bezpieczniejsze są pilniki ceramiczne, które pozostawiają krawędź paznokcia wyrównaną. Wśród niezbędnych narzędzi znajdują się również cążki do skórek i patyczki kosmetyczne do odsuwania ich.

Share:
live url 802.org splanet4haiti.org