Powiedz „tak” w nietuzinkowy sposób!

1673
0
Share:

Możliwości zaręczyn oraz ślubów jest naprawdę wiele – w Polsce, pomimo istnienia konkordatu, coraz więcej osób decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w urzędzie stanu cywilnego. Wynika to nie tylko z faktu znacznie mniejszego kosztu, ale również tego, że młodzi nie boją się głośno mówić o swoich przekonaniach czy wierze.
Śluby cywilne posiadają wiele zalet – nie ma konieczności odbywania długich nauk przedmałżeńskich oraz płacenia za różnorodne udogodnienia (zapowiedzi, organista, pomoc kościelnego). W przypadku uroczystości w USC wystarczy jedynie 90 zł – jest to opłata stała. Sama uroczystość trwa kilkanaście minut, podczas których młoda para składa przysięgę przed urzędnikiem i podpisuje stosowne dokumenty.
Od 2015 roku istnieje możliwość wyniesienia uroczystości cywilnej poza urząd USC. Zmiany w prawie cywilnym umożliwiają zorganizowanie uroczystości w pałacach, zabytkowych zamkach, w pięknych ogrodach, palmiarniach – możliwości jest naprawdę wiele. Warunkiem jest jedynie to, że miejsce ma być odpowiednio uroczyste na takie wydarzenie. Pewnym utrudnieniem jest jednak cena wynosząca 1000 zł. Jest ona 10-krotnie wyższa niż klasyczny ślub w USC.

A może poza granicami kraju?

Ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z ofert topowych biur podróży – oferują one śluby cywilne na rajskich wyspach: Dominikanie, Kubie, Seszelach. Taka uroczystość ma charakter cywilny, przeprowadzana jest przez urzędnika państwowego, dokumenty podpisywane przez małżonków posiadają moc cywilno-prawną i są odsyłane do konkretnych urzędów USC w miejscu zamieszkania pary.
Przyszli małżonkowie nie muszą martwić się niczym – biuro podróży zadba nie tylko o zakwaterowanie oraz wyżywienie, ale także pomyśli o drobnym upominku na nową drogę życia! Wśród najczęściej wybieranych kierunków wymienia się śluby na Dominikanie, Mauritiusie, Seszelach.

Share:
django.com developer.com eplus.waw.pl