Urządzanie salonu – od czego zacząć?

1903
0
Share:

Salony są pomieszczeniami przeznaczonymi do odpoczynku, przyjmowania gości, relaksowania się (np. przy dobrym filmie czy książce). Konieczne jest ich odpowiednie urządzenie i wyposażenie. Okazuje się, że nawet niewielkie pomieszczenia mogą okazać się wygodnymi i ciekawymi salonami. Jak tego dokonać?

Kolorystyka – pierwszy krok

Podstawą jest określenie kolorystyki. W niewielkich salonach stawiajmy na jasne kolory, które później można będzie przełamać ciemniejszymi dodatkami czy meblami. W większych pomieszczeniach możemy pokusić się o wykorzystanie kontrastowej ściany w ciemnym kolorze lub też tapet z nieregularnymi wzorami. Warto wiedzieć, że tapety stają się na powrót modne, jeśli jednak nie jesteśmy pewni naszych umiejętności ich kładzenia: poprośmy o pomoc profesjonalistę.

Meble w salonie – co wybrać?

Producenci nie ułatwiają nam wyboru mebli do salonów – szeroka oferta sprawia, że długie godziny spędzamy nad katalogami czy też w sklepach meblowych. Zanim zdecydujemy się na zakup warto określić nasze oczekiwania. Optymalnym rozwiązaniem będzie kupno kanapy oraz niewielki fotel do salonu – taki zestaw pozwala na wypoczynek kilku osób. Pragnąc nawiązać do najświeższych trendów postawmy na kontrast: fotel i kanapa powinny być utrzymane w kontrastowych względem siebie kolorach.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Share:
ec-group.com.pl ardenmeble.pl orzwnetrze.com.pl