Mariaż elektroniki z armaturą

1997
0
Share:

Nagły rozwój technologiczny sprawił, że elektronika staje się nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Można ją znaleźć wszędzie: w szkołach, w pracy, na ulicy. Ostatnio zaczęła się też pojawiać w łazienkach i kuchniach. I mimo tego, że połączenie elektryczności i wody na pierwszy rzut oka wydaje się złym pomysłem, to armatura połączona z elektroniką święci na rynku wiele sukcesów.

CO ELEKTRONIKA WNOSI DO ŚWIATA ARMATURY

Korzyści, które armatura wyciąga z podobnego mezaliansu nie da się policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego trzeba wymienić jedynie te najważniejsze. Po pierwsze: elektroniczne systemy regulacji temperatury pozwalają na podniesienie funkcjonalności i bezpieczeństwa każdego elementu instalacji hydraulicznej. Eliminuje to sytuacje, gdy po odkręceniu kurka z kranu pociekła zbyt gorąca woda parząc ręce pechowego użytkownika.
Po drugie: elektronika znalazła najwięcej zastosować w programach mających na celu zredukowanie zużycia wody w gospodarstwach domowych. Czujniki ruchu oraz czujniki kontrolujące objętość strumienia wody znakomicie odnalazły się w światku instalacji hydraulicznych i zyskują coraz większą popularność wśród klienteli. Po trzecie: elementy elektroniczne znacząco wzbogaciły nieco przestarzały światek designu elementów armatury. Produkty lepszych marek, takiej jak Grohe bateria , oferują swoim klientom produkty mogące podświetlać strumienie wody oraz samą baterię co daje ciekawe i zaskakujące efekty wizualne.

SĄ TEŻ WADY

Jak już wcześniej było wspomniane: woda źle wpływa na elektronikę. Dlatego armatura w której oprócz części mechanicznych znajdują się też elektroniczne jest o wiele mniej trwała. Woda prowadzi do różnego rodzaju zwarć i spięć, które rozstrajają czujniki i prowadzą do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Dlatego wysokiej jakości armatura, taka jak Grohe baterie, ma czasem szereg czujników kontrolujących inne czujniki.
W razie awarii jednego jego rolę przejmuje drugi. W razie poważnej awarii armatury z elementami elektronicznymi należy brać pod uwagę fakt, że koszty naprawy będą o wiele wyższe niż ma się to w przypadku elementów czysto mechanicznych. Dlatego każda Grohe bateria ma przy sprzedaży załączaną gwarancję oraz adres najbliższego autoryzowanego serwisu dokonującego napraw.
Mariaż elektroniki z armaturą na pierwszy rzut oka wydaje się absurdalny. Prąd oraz woda to rzeczy, których w powszechnej świadomości nie powinno się łączyć.Jednakże połączenie to przynosi zaskakujące i bardzo pozytywne efekty, których po prostu nie można nie doceniać. Dlatego jeśli ktoś pasjonuje się nowinkami technicznymi i ma kilka zbędnych banknotów w portfelu może sobie pozwolić na elektroniczne cudeńko.

Share:
mubezpieczenia.pl ozrodlo.com.pl https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft