Zbiorniki przemysłowe – przeciwpożarowe

3087
0
Share:

Budowanie specjalistycznych zbiorników przemysłowych staje się coraz powszechniejsze w Polsce. W naszym kraju zajmuje się tym kilka wyspecjalizowanych firm. Najczęściej zbiorniki są kupowane w celu przechowywania substancji żrących i toksycznych. To jednak nie jedyna możliwość wykorzystania tego rodzaju pojemników.

Zbiorniki przeciwpożarowe

Częste zamówienia, szczególnie od dużych firm w dużych miastach, dotyczą zbiorników przeciwpożarowych. Ten specyficzny rodzaj pojemnika tworzony jest na konkretne wymiary. Co jednak najważniejsze: najczęściej jego elementy dowożone są w miejsce wyznaczone przez klienta i składane na miejscu. Wszystko z powodu dużych rozmiarów. Najczęściej zbiorniki przeciwpożarowe umieszczane są w piwnicach budynków. To znacznie utrudnia ich instalację oraz zapełnienie. Poza samymi zbiornikami klient musi zadbać o odpowiednią instalację rozprowadzającą wodę podczas potencjalnego pożaru.
Zgodnie z danymi z prox.info.pl do tworzenia zbiorników przeciwpożarowych najczęściej wykorzystuje się elementy stalowe i aluminiowe. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć je przed działaniem wilgoci czy rdzy. Szczególnie korozja stwarza duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi dookoła – niewielka rdza prowadzi stopniowo do zmniejszenia grubości materiałów i ich przerywania.

Share: