Zabezpiecz swoje mieszkanie przed włamywaczami – jak to zrobić?

1739
0
Share:

Odsetek włamań do mieszkań prywatnych z roku na rok rośnie – wynika to nie tylko z większej niefrasobliwości właścicieli mieszkań, ale i nowoczesnych metod, z których korzystają włamywacze. Jakie rozwiązania okażą się skuteczne, aby podnieść poziom bezpieczeństwa w naszym domu? W co warto zainwestować?

Okna antywłamaniowe – solidna konstrukcja w dobrej cenie

Szacuje się, że prawie 80% włamań następuje przez okna lub drzwi balkonowe. W wielu przypadkach okna takie są ledwie zamknięte. Obecnie producenci oferują nam okna i drzwi balkonowe wyposażone w szyby antywłamaniowe. Taki rodzaj szyb jest znacznie odporniejszy na tłuczenie, a nawet większe rysy nie zmniejszają integralności szyb. Tego rodzaju produkty dodatkowo są wyposażane również w rygle, które skutecznie uniemożliwiają otwarcie okna czy drzwi balkonowych z zewnątrz. Warto także wspomnieć o tym, z jakich materiałów obecnie wykonywane są okna – jest to aluminium, PCV, drewno. Wszystkie one są odporne na ścieranie, wnikanie brudu, zarysowania. Jedną z ciekawszych ofert na polskim rynku znajdziemy na witrynie okna-internorm.pl.

Alarmy i czujniki ruchu

Innym rozwiązaniem, pozwalającym na zaalarmowanie właścicieli mieszkania, że ktoś niepowołany dostał się do środka, są czujniki ruchu oraz alarmy powiązane z grupami interwencyjnymi. Czujniki ruchu umieszczane są w każdym pomieszczeniu w domu czy mieszkaniu i po ich uzbrojeniu reagują na najmniejszy ruch. W przypadku wykrycia nieautoryzowanego wejścia do domu automatycznie włącza się alarm, który ma za zadanie wypłoszenie włamywacza lub też zaalarmowanie sąsiadów. W tym samym momencie do centralni firmy ochroniarskiej może być wysyłany sygnał o włamaniu. Taka grupa interwencyjna ma obowiązek stawić się na naszej posesji w czasie nie dłuższym niż kilka minut.

Share:
https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/