Łóżka z materacem – jakie modele są obecnie najchętniej kupowane?

2947
0
Share:

Mija powoli moda na kupowanie wielofunkcyjnych kanap i sof rozkładanych. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważny jest dobry odpoczynek i odpowiednio dobrane łóżko. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek drewnianych i nowoczesnych materacy. Co wybrać?

Szeroki wybór materaców

Łóżka z materacem oferuje wiele topowych producentów, zanim jednak kupimy dany zestaw warto z bliska przyjrzeć się zarówno ramie łóżkowej, jak i samemu materacowi. Jeśli w jakikolwiek sposób materac nie spełnia naszych oczekiwań powinniśmy być świadomi, że w ofercie sklepów są ich setki. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się przede wszystkim materace kieszeniowe, piankowe oraz warstwowe. W przypadku tych ostatnich producenci dbają o to, aby we wnętrzu produktu znalazły się włókna z trawy morskiej czy kokosa (doskonale wchłaniają wilgoć) czy też warstwa termoplastyczna, dopasowująca się do kształtu ciała za pomoc ciepła.
Szukając cichego materaca wysokiej klasy warto postawić na nowoczesne materace kieszeniowe. Posiadają one wewnątrz sprężyny, jednak od starego typu materacy sprężynowych różnią się one tym, że każda sprężyna jest odizolowana w kieszonce. Sprężyny nie ocierają się o siebie, przez co konstrukcja jest cicha i znacznie lepiej przyjmuj ciężar.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Share: