Zadbaj o siebie i swojego pupila!

1587
0
Share:

Hippika to coraz popularniejszy sport w Polsce – jego liczne odmiany sprawiają, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo kontakt z koniem może okazać się bardzo pomocny przy prowadzeniu terapii dla dzieci autystycznych czy z problemami poznawczymi czy sensorycznymi. Decydując się na kupno własnego konia musimy jednak pamiętać, że będzie on wymagał od nas nieco większego zaangażowania! Przede wszystkim ważny jest odpowiedni sprzęt!

Elementy niezbędne w boksie

Chcąc jak najlepiej zadbać o wyposażenie boksu naszego konia koniecznie musimy zakupić kilka produktów, które wpłyną na komfort i zdrowie zwierzęcia. Podstawą będą derki oraz uwiązy. W przypadku tych pierwszych konieczne jest szukanie produktów wykonanych z jak najbardziej naturalnych tkanin, które jednocześnie, po długim treningu, zapewnią zwierzęciu komfort i ciepło po powrocie do boksu. Obecnie w sklepach takich jak Equishop znajdziemy derki wykonane z bawełny oraz polaru. Wykorzystanie tych włókien sprawia, że skóra konia jest dobrze chroniona przed chłodem, a jednocześnie istnieje możliwość swobodnej wymiany powietrza, zmniejsza się ryzyko obtarć. Podobnie ma się sprawa z zakupem czapraka – materiał podkładany pod siodło powinien być jednocześnie delikatny dla skóry konia, pozwalający na swobodną wymianę powietrza i odporny na uszkodzenia. Czapraki i derki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co jest w czym wybierać!

Coś dla jeźdźca

Również my sami powinniśmy czuć się wygodnie i komfortowo podczas jazdy. Poza elementami niezbędnymi dla naszego bezpieczeństwa warto mieć w szafie wygodne t-shirty oraz tank topy wykonane z naturalnych włókien. Tego rodzaju odzież znajdziemy w ofercie marki Eskadron, która swoje produkty dedykuje zarówno jeźdźcom, jak i koniom.

Share:
on.net.pl oriasdovicedo.org aubezpieczenia.pl