Jak prawidłowo dbać o drukarkę?

1337
0
Share:

O stan techniczny drukarki należy odpowiednio zadbać, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że posłuży nam przed dłuższy czas. Bardzo istotną rzeczą jest monitorowanie poziomu tuszów w drukarce. W przeciwnym razie może nas spotkać niemiła niespodzianka w najmniej odpowiednim momencie.

Tusze zamienniki a stan techniczny drukarki

Nawet najlepsze tusze nie pomogą, gdy nie dba się należycie o urządzenie drukujące. Po pierwsze z drukarką powinno się obchodzić bardzo delikatnie. Nie powinno się nią potrząsać, walić pięścią ani kopać. Wszelkie te czynności może koją nerwy w chwilach zdenerwowania, ale na pewno nie przyśpieszają drukowania. Po drugie należy za każdym razem sprawdzać, czy drukarka jest właściwie podpięta do komputera. Czasem zdarza się, iż to właśnie niedopatrzenie jest powodem ustania pracy urządzenia.

Co do tuszów zamienników, to warto sprawdzić, czy są sprawne i czy nie mają żadnych wad fabrycznych. Chodzi o to, by dziurawy toner nie zalał głowicy drukarki. Poza tym trzeba co jakiś czas wydrukować przynajmniej jedną stronę tekstu, inaczej tusz może ulec zeschnięciu i pogorszy się jego jakość. Nieużywana drukarka również może ulec zepsuciu podobnie jak inne sprzęty domowe.

Czym różnią się od siebie tusze zamienniki?

Po pierwsze pojemnością. Ich wielkość zależy od rodzaju zakupionej drukarki. Po drugie ceną, gdyż zależy ona od indywidualnych ustaleń ze sprzedawcą. Na przykład, gdy zamienniki kupuje się hurtowo, a nie pojedynczo można liczyć na spory upust. Po trzecie ilością tonerów.

W nowszych drukarkach spotyka się coraz częściej tylko dwa pojemniki na czarny i kolorowy tusz. W starszych modelach nadal do drukowania potrzebne są cztery tonery. Po czwarte sposobem uzupełniania. Niektóre można napełnić za pomocą strzykawki, ale trzeba to robić w sposób umiejętny, bo można niechcący uszkodzić urządzenie.

O czym należy jeszcze pamiętać, używając nieoryginalnych tuszów?

Po pierwsze o tym, by co jakiś czas przeprowadzać czyszczenie dysz drukujących. Można to zrobić, uruchamiając specjalną funkcję w drukarce. Po drugie o regularnym czyszczeniu głowicy. Chociaż operacja ta zżera sporą ilość tuszu, to zapewnia przynajmniej dobrą jakość wydruku.

Po trzecie o regularnym przeglądzie drukarki. Urządzenie to podobnie jak samochód ulega niekorzystnym działaniom czynników zewnętrznych. W związku z tym trzeba pilnować, by nie zostało zalane ani zabrudzone. Ponadto tusze zamienniki powinny być przechowywane w suchym miejscu i nie wolno wystawiać je na długotrwałe działanie promieni słonecznych. To mogłoby je uszkodzić i spowodować, że nie będą zdatne do użycia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/18/tusze-alternatywne.html.

Share: