Pługi jako praktyczne maszyny rolnicze

1344
0
Share:

Pług jest narzędziem rolniczym wykorzystywanym w rolnictwie do wstępnej uprawy gleby w celu przygotowania do siewu lub sadzenia. Składa się z ciężkiego ostrza na końcu belki, zazwyczaj przyczepionej do zespołu roboczego lub pojazdu mechanicznego i służy do łamania gleby oraz cięcia wzdłuż bruzd w celu przygotowania do siewu. Przez wieki ten podstawowy sprzęt był szeroko stosowany w rolnictwie i przygotowywaniu gleby. Podobnie jak inne sprzęty poddawane tak intensywnej eksploatacji, pługi bardzo często ulegają uszkodzeniom.
Hurtownia części rolniczych to najbardziej odpowiednie miejsce do tego, aby nabyć profesjonalne części do sprzętu rolniczego o praktycznie dowolnym zastosowaniu.

Zastosowanie i konstrukcja pługu

Głównym celem orki jest odwrócenie górnej warstwy gleby, przynosząc świeże powierzchnie odżywcze na powierzchnię, chowając chwasty i pozostałości po wcześniejszych uprawach. Podlewa również glebę i pozwala na lepszą kondycję wilgoci. Zaorane pole jest zazwyczaj pozostawione do wyschnięcia, a następnie jest przygotowywane sadzeniem. Początkowo pługi były ciągnięte przez woły i konie. Obecnie orki są wykonywane za pomocą ciągników. Najczęściej wykorzystywane przez użytkowników części zamienne do maszyn rolniczych tego rodzaju posiada w swojej ofercie każda dobrze wyposażona hurtownia części rolniczych. Ponieważ różnorodność plonów wymaga zazwyczaj wielu różnych rodzajów obróbki, istnieje kilka specjalistycznych typów pługów przeznaczonych do wykonywania określonych zadań.

Najpopularniejsze rodzaje pługów

Pług wyposażony w specjalne dłuto to jedno z najpopularniejszych narzędzi używanych przez rolników w celu uzyskania głębokiej uprawy. Główną funkcją tego pługa jest poluzowanie i aeroalizacja gleb, co pozostawia resztki uprawne na górze gleby. W przeciwieństwie do wielu innych pługów, dłuta nie będą odwracać lub obracać gleby podczas pracy. Różne części do sprzętu rolniczego o takim zastosowaniu posiada w swojej ofercie specjalistyczny sklep lub hurtownia części rolniczych. Pług odwijający używany jest natomiast do roślin takich jak ziemniaki, które są uprawiane w grzbiecie gleby. Pług odwijający ma dwie wypraski odbijające się od siebie, wykonujące cięcia głębokich bruzd na każdym przejściu, z wysokimi grzbietami po obu stronach.
Części zamienne do maszyn rolniczych firmy https://www.rolmus.com.pl/ również tego rodzaju nabyć można w hurtowni części rolniczych. Natomiast gnojowica umożliwia montaż bez podłoża i okopów lub rozbija głębokie, nieprzepuszczalne warstwy gruntu, które utrudniają odwadnianie.

Share:
eble.pl icfm.org aubezpieczenia.pl