Optymalizacja SEO na wordpressie

2147
0
Share:

Optymalizacja SEO w dużym stopniu zależy od słów kluczowych, zwięzłości tekstu i adekwatnych śródtytułów. Pozycjonowanie na WordPressie ma też związek z szybkością ładowania się strony. Przydatne są liczne wtyczki, które usprawniają pracę serwisu i wpływają na lepszą optymalizację strony pod kątem SEO.

Optymalizacja SEO poprzez przyspieszenie strony

Szybkość działania strony znacznie przekłada się na pozycjonowanie SEO. Użytkownicy dużo chętniej odwiedzają witryny, na których nie muszą czekać zbyt długo. Ze względu na szybszą obróbkę danych, roboty wyszukiwarek będą mogły też sprawniej zaindeksować taką stronę. Aby więc zwiększyć prędkość witryny, warto:

  • wybrać płatny, renomowany Hosting WordPress;
  • instalować wtyczki cache, która po pierwszym wejściu zapisuje dane strony na dysku; dzięki temu przy kolejnym korzystaniu z witryny, dane ładują się z komputera nie obciążając serwera WWW;
  • używać obrazków wewnętrznych w formacie .jpg, a dla zdjęć zewnętrznych format .png;
  • skonfigurować bazę danych i ilość tabel WordPressa. Znajduje się tam wiele niepotrzebnych danych, np z poprzednich artykułów lub spamowych komentarzy.
  • Wpis na wordpressie pod kątem SEO
  • Pierwszy krok to stworzenie frazy kluczowej. Warto skorzystać ze strony Google Trends, aby znaleźć obecnie najpopularniejsze tematy. Następnie należy dodać meta opis i tytuł, które będą opisem witryny wyświetlanym w wyszukiwarce. Każdy wpis pod kątem SEO powinien być pisany pod czytelników. Oznacza to, że tekst ma być prosty, zwięzły i zrozumiały. Frazę kluczową należy umieścić w pierwszym akapicie. Dobrym pomysłem jest też stosowanie śródtytułów, które nadają tekstowi przejrzystości.

Wtyczki SEO na WordPress

WordPress ma duże możliwości optymalizacji stron pod SEO. Platforma oferuje tez różne wtyczki, które usprawnią pozycjonowanie bloga lub witryny w wyszukiwarkach internetowych.

  • WordPress SEO by Yoast – jest to darmowa wtyczka, od której warto zacząć pozycjonowanie strony na WordPressie. Usługa pozwala na ustawianie tytułów i opisów meta dla wszystkich stron jednocześnie. Wtyczka umożliwia też połączenie domeny z profilami społecznościowymi jak Facebook, Twitter czy Google+. WordPress SEO by Yoast pozwala też na konfigurację sitemapy (listy ważnych stron). Ważnym elementem usługi jest ustalenie słów kluczowych, pod które chce się stworzyć wpis.
  • SEO Auto Linker – wtyczka zajmująca się konfiguracją podlinkowanych słów w treści. Usługa pomaga też łatwo zarządzać linkami na stronach zapleczowych.
  • Broken Link Checker – plugin sprawdzający działanie wszystkich linków wychodzących z serwisu. Wtyczka ma dużą dowolność edycji zawartości. Można regularnie otrzymywać powiadomienia o nowych linkach i ustawiać proces ich sprawdzania pod kątem obciążenia serwera.
  • Auto Save Remote Images – to wtyczka, która automatycznie ustawia ikonę wpisu. Działanie pluginu nie wymaga edycji. Aplikacja jest bardzo przydatna w przypadku szablonów, które mają ikony wpisu na stronie głównej.
Share: