AC – co warto o nim wiedzieć?

4627
0
Share:

Kupno i rejestracja nowego samochodu jest równoznaczna z koniecznością ubezpieczenia swojego nabytku. Obowiązkiem każdego kierowcy jest kupno polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Znaczna część właścicieli pojazdów mechanicznych decyduje się rozszerzyć podstawowy wariant o dodatkowe polisy, wśród których najpopularniejszą jest Autocasco, zwane krótko AC. Jakie przywileje wiążą się z kupnem AC? Sprawdź!

Czym jest Autocasco?

Autocasco jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym kierowców przed skutkami nieszczęśliwych wypadków i niezależnych od nich sytuacji – powodzi, kradzieży, aktów wandalizmu, uszkodzeń na skutek zderzenia z dzikim zwierzęciem i tym podobnych. Na rozszerzenie ubezpieczenia o polisę AC decydują się przeważnie właściciele wozów o dużej wartości, osoby mieszkające w okolicach, w których często dochodzi do kradzieży oraz kierowcy niegarażujący swoich aut.

Kiedy nie będziesz mógł liczyć na ubezpieczenie?

Mimo tego, że na podstawie polisy AC możemy uzyskać zadośćuczynienie w niemal każdej sytuacji losowej, niektórych zgłoszeń ubezpieczyciel nie zaakceptuje w procesie ubiegania się o rekompensatę. Wymienić możemy tutaj na przykład kradzież wynikającą z zaniedbania czy lekkomyślności kierowcy, celowo wyrządzonych szkód lub wyrządzonych przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu.

Czy kupno polisy musi być drogie?

Koszty zakupu polisy uzależnione są od wielu czynników. Każde towarzystwo samodzielnie ustala zakres ochrony polisy AC oraz jej cenę. Aby dowiedzieć się, jaki ubezpieczyciel oferuje Ci najkorzystniejsze warunki, wystarczy wejść na stronę mfind.pl, wypełnić prosty w obsłudze kalkulator i poczekać kilka sekund, aż system znajdzie najtańszą polisę spełniającą indywidualne oczekiwania.

Share: