Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

3022
0
Share:

Depilacja laserem jest dzisiaj jedyną metodą, dzięki której włosy usuwane są bezpowrotnie. I chociaż jest to technika nieinwazyjna, bezpieczna i w pełni komfortowa dla pacjenta to jeszcze przed wykonaniem takiej depilacji warto poznać szczegóły dotyczące tej techniki.

Przed zabiegiem Osoby, które chcą trwale pozbyć się nadmiernego owłosienia z danej części ciała powinny w pierwszej kolejności udać się do gabinetu dermatologicznego bądź kliniki medycyny estetycznej, gdzie doświadczony lekarz dermatolog przeprowadzi z nimi rozmową kwalifikującą. Ta ma na celu eliminację ewentualnych powikłań oraz zapoznanie z wszelkimi aspektami zabiegów. Wtedy również lekarz ocenia stan skóry pacjenta i zaleca możliwą do wykonania ilość zabiegów – pamiętajmy, że aby laseroterapia była w pełni skuteczna, należy wykonać całą serię zabiegów. Każdy z nich nie będzie trwał dłużej niż kilka, kilkanaście minut a wiele zależy od wybranej partii ciała. Warto przy tym zaznaczyć, że depilacja laserowa możliwa jest do przeprowadzenia na każdej części ciała, zazwyczaj pacjenci decydują się na trwałe usunięcie włosków z kończyn dolnych, pach, okolic bikini, pośladków i twarzy.

Przygotowania do zabiegu

Pacjent, który zdecydował się na przeprowadzenie depilacji laserowej powinien pamiętać o wszystkich zaleceniach lekarza. Skóra nie może być opalona (również samoopalaczem ani poprzez wizyty w solarium) a ostatnia ekspozycja na słońce nie powinna odbywać się później niż miesiąc przed zabiegiem. Partia ciała, która będzie poddana laseroterapii musi być dokładnie oczyszczona i wysuszona a włoski ogolone – nie mogą być dłuższe niż 1 centymetr, nie mogą być usunięte pęsetą, woskiem ani depilatorem.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z depilacji laserowej nie będą mogły skorzystać kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią. Przeciwwskazaniem są też choroby, w tym nowotworowe, cukrzyca, schorzenia żył, infekcje skórne. Skóra nie może być podrażniona, nie mogą występować na niej choroby, takie jak łuszczyca, świerzb czy bielactwo. Depilacja laserowa nie zostanie przeprowadzona u osób, które zażywają terapię antybiotykami, retinoidami, lekami światłouczulającymi.
Na dwa dni przed zabiegiem nie można zażywać tabletek przeciwbólowych ani środków zbijających gorączkę. Na tydzień przed depilacją laserową należy zaprzestać również smarowania skóry kremami z witaminą A czy kwasami owocowymi. Jeśli depilowana ma być skóra twarzy to ostatni zabieg jej oczyszczania ( w tym peeling) może zostać przeprowadzony 7 dni przed zabiegiem i dopiero po 14 dniach po zabiegu.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Share: