Jak nałożyć lakier kameleon?

9391
0
Share:

Lakier kameleon, to w ostatnich latach ciekawy sposób, na podkreślenie charakterystycznego i drapieżnego charakteru naszego auta. Nic w tym dziwnego – dzięki temu lakierowi, nasz samochód zaczyna zmieniać barwy, w zależności od tego, jak padają na niego promienie słoneczne. W poniższym artykule, postanowimy w krótki sposób opisać, co zrobić by nałożyć taki lakier.

Wszystko zaczyna się od bazy

Jeśli nasz samochód ma pięknie wyglądać, musimy na samym początku pamiętać o nałożeniu tak zwanej bazy, czyli czarnego lakieru bazowego. Stanowi on idealne tło dla kolejnych warstw lakieru. Jest on nieoceniony, ponieważ tłumi on barwy, w których wcześniej był pomalowany nasz samochód. Tym samym, nic nie wpływa na jakość koloru. Zmienność barw „kameleona” nie będzie więc niczym ograniczona.
Jednak przed nałożeniem kolejnych warstw lakieru, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio wyszlifować zabazowaną powierzchnię. W przeciwnym razie, powstaną na niej załamania, które doprowadzą do złego rozprowadzania się promieni słonecznych. Tym samym, efekt lakieru – kameleona, będzie w tym przypadku niedoskonały.

Czas na kameleona

Następnym krokiem, będzie nałożenie samego kameleona. Musimy zrobić to szybko, nie nakładając jednocześnie zbyt grubych warstw. W innym przypadku całość efektu nie będzie satysfakcjonująca. Dobrze jest też pamiętać o tym, że warto nałożyć kilka warstw takiego lakieru, najlepiej jeśli będzie to od czterech, do pięciu różnych warstw. Uzyskany w ten sposób efekt będzie znacznie głębszy.
Na samym końcu, warto przemyśleć kwestię wyschnięcia farby. Czas ten nie może być zbyt długi, w międzyczasie, mogą bowiem na farbie pojawić się różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego do lakierowania, należy przystąpić maksymalnie po 30 minutach od zakończenia malowania.

Lakierowanie

Lakier kameleon, musi zostać nałożony możliwie szybko. Tak, by uchronić karoserię naszego pojazdu przed oddziaływaniem zanieczyszczeń. W ten sposób, nasz lakier chroni naszą karoserię przed zmianą koloru. Oczywiście warto podkreślić, że lakier kameleon, zwiększa również efekt opalizujący barwy naszego samochodu. Tym samym, całość po jego nałożeniu wygląda o wiele lepiej.
Po wysuszeniu, całość powinna być matowa. Jest to ważne, zważywszy na to, że w innym przypadku, efekt zmieniającej się barwy nie będzie tak dobrze widoczny. Po prostu wszystko zasłoniłyby refleksy. Aha i jeszcze jedno – podczas nakładania lakieru, warto pomyśleć o tym, by nałożyć go kilkoma (dwoma, trzema) mokrymi warstwami. Jest to ważne dla ochrony karoserii pojazdu.
Profesjonalny lakier kameleon znaleźć można w ofercie sklepu Lakiery24.com

Share: