Czym charakteryzuje się proces tworzenia strony?

1495
0
Share:

Wbrew pozorom tworzenie stron internetowych nie jest wcale taką prostą sprawą i czasem decydując się na ofertę danej firmy nie wiemy, co tak naprawdę kupujemy i jaki będzie efekt finalny wykonania takiej usługi. Zanim podpiszemy umowę, powinniśmy więc zorientować się w temacie, aby nie kupować kota w worku.

Strona za 600 zł czy strona za kilka tysięcy – jaka jest różnica?

To, co najmocniej może nas zaskoczyć to fakt, że niektóre osoby za tworzenie strony internetowej będą chciały kilkaset złotych, a firmy programistyczne powiedzą nam „za to samo” kilka tysięcy złotych. Zazwyczaj jednak dobrze jest doczytać, co zawiera każda z tych ofert.
Bardzo niskie ceny stworzenia strony proponują zazwyczaj osoby, które dopiero się uczą, trzeba więc podchodzić do ich oferty z odpowiednim dystansem i ostrożnością i mieć świadomość, że za kilkaset złotych możemy nie otrzymać dokładnie tego, na czym nam zależy. Jeśli jednak nie mamy zbyt wygórowanych oczekiwań – być może takie ryzyko się nam opłaci. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnym podejściu – lepiej nawiązać współpracę z firmą, która ma w swoim portfolio sporo realizacji dla klientów z różnych branż.

Jak ma działać strona?

To kolejna kwestia, od której bardzo mocno uzależniona jest cena takiej usługi jak tworzenie stron internetowych. Pierwszą kwestią jest to, czy chcemy taką stronę stworzyć raz, dodać treści i nie mieć możliwości późniejszego samodzielnego wprowadzania zmian czy jednak chcemy mieć panel do zarządzania treściami na stronie. Pierwsza opcja jest tańsza, chociaż z biegiem lat coraz mniej popularna i oznacza stworzenie strony „na sztywno”. Druga opcja to wdrożenie systemu zarządzania treścią CMS.
CMS może być silnikiem ogólnodostępnym i darmowym, takim jak chociażby WordPress. Niektóre firmy jednak oferują tworzenie stron internetowych opartych o ich własne, dedykowane silniki CMS. Tak naprawdę oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, trzeba się jednak liczyć z tym, że dedykowany CMS to tak naprawdę stworzenie wszystkiego od zera według wytycznych klienta, a więc cena takiej aplikacji na pewno będzie wyższa. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb i od tego, jak bardzo strona ma być rozbudowana i jakie ma mieć w sobie funkcjonalności.
Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

Share:
zobacz wiecje -link.com Metalowy stojak na ręczniki