Schody w salonie – jaką balustradę wybrać?

39711
0
Share:

Schody są nie tylko niezbędną konstrukcją budynku, ale stanowią także istotny element dekoracyjny. Chociaż do niedawno niewiele osób zwracało uwagę, na to z czego będą wykonane schody czy balustrady, dziś sytuacja uległa zmianie i balustradę traktujemy, jako istotny element wnętrza, który nie tylko ma być praktyczny, ale również stylowy.

Balustrada drewniana czy balustrada szklana?

Balustrady drewniane, to z całą pewnością rozwiązanie najbardziej popularne. Drewno to materiał ciepły, przyjemny w dotyku, niestety wygląda masywnie, dlatego nie będzie odpowiedni do bardziej nowoczesnych wnętrz. Ponieważ drewno może przybierać różne kształty i kolory, wybór balustrad wykonanych z drewna jest praktycznie nieograniczony, poza tym ten materiał jest dużo tańszy od metalu. Możemy wybierać spośród różnych gatunków drewna, ciemne pomieszczenia można rozświetlić schodami z jasnego drewna, jasnym można dodać elegancji komponując je z ciemnym drewnem. Odpowiednio zakonserwowane drewno jest bardzo wytrzymałe, bez problemu wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat. Do wad takiego rozwiązania trzeba jednak zaliczyć łatwopalność materiału, pamiętajmy, aby mieć to na uwadze.
W przypadku urządzania salonu, warto pomyśleć o balustradach szklanych, które wydają się najbardziej reprezentacyjnym materiałem, który nie tylko optycznie powiększa wnętrze, ale sprawia, że staje się bardziej eleganckie. Balustrady szklane stosuje się głównie w mieszkania i domach nowoczesnych, gdzie na pierwszy miejscu liczy się przestronność pomieszczeń. Szkło kojarzy się z prostotą i lekkością, wykorzystując taki materiał cała konstrukcja nabiera lekkości.
Chociaż balustrady szklane zazwyczaj wykorzystywane są w na tarasach albo balkonach, bez problemu można umieścić je również w domu. Oczywiście nie będą pasować do każdego pomieszczenia, warto mieć je na uwadze, gdy nasz dom urządzony jest w sposób minimalistyczny, gdy liczy się dla nas komfort i estetyka równocześnie. Oprócz tego, że balustrady szklane bardzo efektownie wyglądają, są również bardzo bezpieczne. Dobrze komponują się zarówno z metalem, jak i drewnem czy betonem. Obecnie szkło to ulubione tworzywo nowoczesnej architektury.

A może balustrada metalowa?

Kiedy nasze mieszkanie urządzone jest w nowoczesnym stylu, najlepiej zdecydować się na balustradę szklaną albo metalową. Metal jest materiałem chłodnym, ale bardzo wytrzymałym i eleganckim. Doskonale sprawdza się w konstrukcjach balustrad i poręczy, dodaje pomieszczeniom lekkości i ciekawego stylu. Bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie stały się konstrukcje wykonane ze stali kłutej i aluminium.
Można zastanowić się też nad wykorzystaniem mosiądzu. W zasadzie wszystko zależy od naszych upodobań. Oczywiście trzeba pamiętać, że każdy materiał będzie posiadał wady i zalety, także przed dokonaniem odpowiedniego wyboru najlepiej dobrze przyjrzeć się poszczególnym rozwiązaniom. Balustrada to bardzo ważny element każdego wnętrza, który ma duży wpływ na ostateczny wgląd pomieszczenia. Chociaż jeszcze kilka lat temu królowały zamknięte, drewniane klatki schodowe, dziś schody muszą być lekkie i wytrzymałe zarazem.

Share:
https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ live url https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/