Depilacja woskiem zimnym i gorącym

2909
0
Share:

Usuwanie owłosienia przy pomocy wosku jest stosunkowo proste i daje natychmiastowy, długotrwały efekt. Jak wykonać depilację woskiem tak, aby nie zaszkodzić swojej skórze i osiągnąć spodziewany rezultat? Jest to w gruncie rzeczy bardzo proste, wystarczy tylko trzymać się kilku zasad.

Przygotowanie skóry

Aby depilacja woskiem była skuteczna, nasze włoski powinny mieć około 5 milimetrów długości, krótsze niestety nie przylepią się dobrze do wosku.
Przed zabiegiem warto wykonać peeling, aby zetrzeć ze skóry resztki naskórka. Należy wykonać go jednak nie później jak 24 godziny przed depilacją, gdyż skóra po peelingu jest nieco podrażniona i poddanie jej tylu zabiegom w tak krótkim czasie byłoby dla niej zbyt dużym szokiem.
Pamiętajmy, aby przed depilacją nie nakładać na skórę żadnych kremów, oliwek czy balsamów. Skóra musi być czysta, ale sucha.
Na chwilę przed depilacją można skórę przetrzeć wacikiem nasączonym wodą utlenioną, aby usunąć wszelkie bakterie, które mogłyby wniknąć do skóry.

Podgrzanie wosku

Jeśli mamy już przygotowaną do zabiegu skórę, możemy przystąpić do podgrzewania wosku. W tym celu należy pojemniczek z woskiem umieścić w naczyniu z gorącą wodą. Wosk jest gotowy wtedy, gdy w całości przyjmuje płynną konsystencję. Przed nałożeniem go jednak należy ostrożnie sprawdzić, czy nie jest on zbyt gorący. Przeważnie wosk nagrzewa się około 20 minut.
Kolejnym etapem depilacji woskiem jest rozprowadzenie na skórze wosku za pomocą szpatułki. Nakładanie wosku przeprowadzamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, nigdy pod włos.

I na koniec…

Kiedy rozprowadzimy cały wosk na skórze, należy nałożyć na niego pasek ze specjalnego tworzywa, który znajduje się w zestawie do depilacji. Pasek nakładamy także w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie wygładzamy materiał, delikatnie dociskając go do skóry, chwytamy mocno jego koniec i mocnym, pewnym pociągnięciem odrywamy w kierunku pod włos.
Niestety depilacja woskiem jest bolesna, czego można się domyśleć już tylko czytając opis tego zabiegu.

Depilacja zimnym woskiem

Nieco mniej skomplikowanym sposobem na uzyskanie efektu pięknych, gładkich nóg jest tzw. depilacja woskiem zimnym. Wykonuje się ją za pomocą specjalnych plastrów z woskiem, które można kupić w większości drogerii. Jej zaletą jest brak konieczności posługiwania się gorącym woskiem.
Właściwie czynności, które musimy wykonać aby wydepilować skórę tym sposobem są identyczne jak w przypadku depilacji woskiem gorącym. Jedyną różnicą jest to, że nie podgrzewamy wosku i nie rozprowadzamy go szpatułką na skórze.
Plaster z woskiem lekko ogrzewamy w złożonych dłoniach, a następnie odrywamy pokrywającą go od strony wosku folię ochronną. Plaster przylepiamy do skóry, wygładzamy dłonią i odrywamy pod włos.

Podsumowanie

Depilacja woskiem, czy to na gorąco, czy na zimno, nie jest trudna, jeśli trzymamy się określonej kolejności wykonywania poszczególnych działań. Z czasem dochodzi się do wprawy. Jeśli jednak boimy się zrobić to samodzielnie, można wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie doświadczony personel zrobi to za nas.
Profesjonalna depilacja woskiem dostępna jest w Medica Spa Warszawa

Share: